
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két felnőttet és egy gyereket szállítottak kórházba pénteken délután, miután közúti balesetet szenvedtek a Bucsin-tetőn.
2024. augusztus 23., 18:112024. augusztus 23., 18:11
2024. augusztus 23., 18:362024. augusztus 23., 18:36
A gyergyószentmiklósi hivatásos- és a gyergyóalfalvi önkéntes tűzoltók mellett egy rohammentő és a megyei mentőszolgálat egy egységre is a helyszínre sietett – közölte a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
A balesetben – melynek körülményei egyelőre nem ismertek – egy személygépkocsi volt érintett, három sérültet (két felnőttet és egy gyereket) kórházba kellett szállítani.
A Hargita megyei rendőrségtől megtudtuk, hogy a személygépkocsi, amelyet egy 36 éves Botoșani megyei férfi vezetett egy hídfőnek ütközött. A baleset egyiks sérültje egy négyéves gyermek, őt és az autó két, felnőtt utasát is kórházban ápolják. A sofőr nem fogyasztott alkoholt.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!