
Képünk illusztráció
Fotó: Pexels
A Richter-skálán 3,5-ös erősségű földrengés volt hétfőre virradóan 1 óra 41 perckor Vrancea megyében – tájékoztatott az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2024. május 27., 09:192024. május 27., 09:19
2024. május 27., 09:582024. május 27., 09:58
A szeizmikus mozgás 140,1 kilométeres mélységben következett be. Epicentruma 51 kilométerre volt Focşani-tól, 61 kilométerre Buzăutól, 62 kilométerre Sepsiszentgyörgytől és 71 kilométerre Brassótól – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet közleményére hivatkozva.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt hétfő reggel 7 óra 16 perckor is, immár Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte később az országos földfizikai intézet. A földmozgás 127,1 kilométeres mélységben következett be. Epicentruma 50 kilométerre volt Buzăutól, 54 kilométerre Focşani-tól, 68 kilométerre Sepsiszentgyörgytől és 72 kilométerre Brassótól.
Május elejétől 32 földrengést észleltek Románia területén, ezek a Richter-skála szerint 2,1 és 4,1 közötti erősségűek voltak.
Tavaly a legnagyobb romániai földrengést – 5,7-es erősségűt – Gorj megyében mérték február 14-én, 6,3 kilométeres mélységben.

A Richter-skála szerinti 5,7-es erősségű földrengést mértek kedden 15 óra 16 perckor Gorj megyében, Zsilvásárhely (Târgu-Jiu) környékén, 40 kilométeres mélységben – számolt be az Országos Földfizikai Intézet.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Hargita megyéből 180, juhokból és kecskékből vett vérmintát küldött Bukarestbe az állategészségügyi hatóság, ezekben a juhhimlő és a kiskérődző-pestis kórokozója, vagy antitestek jelenlétét próbálják kimutatni. A gazdákat fokozott óvatosságra intik.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
szóljon hozzá!