
Fotó: Both Gyula
Hétvégén már látogathatók a nemrég született kölykök, de a marosvásárhelyi állatkertben új otthonukra lelő skarlátíbiszek is. Ez utóbbiak Németországból érkeztek, és igen látványosak.
2024. április 11., 19:472024. április 11., 19:47
2024. április 11., 19:592024. április 11., 19:59
Több állatnak is kölyke született az elmúlt időszakban a marosvásárhelyi állatkertben, de külföldi létesítményből is érkeztek új példányok.
Mint Korondi Kinga, az állatkert sajtószóvivője a Székelyhonnak elmondta, tizenhárom skarlátíbisz érkezett a müncheni állatkertből, ezek igen látványosak és
Csehországból egy újabb hóbagolyt hoztak a meglévő mellé, és azt is meg lehet már tekinteni az állatkertben.
Az állatok közül többnek utódja született, így van egy póni csikó, két borjú, egy kis pávián, de a gyűrűs farkú makik és a nagymara is szaporodott.
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
A sajtószóvivő azt viszont nem tudta megmondani, hogy hány kis kenguru született, hiszen ezek
Az állatkertben már készülnek az április 22-én esedékes Föld napjára, amikor különleges programot készítenek a bérletesek számára. Lesz faültetés, meglepetés, és be lehet majd lépni a kevésbé ismert helyekre is.
Fotó: Both Gyula
A marosvásárhelyi állatkert minden nap 9–18 óra között tart nyitva, az utolsó jegyet 17 órakor lehet megváltani. Minden fontos információ megtalálható a zootirgumures.ro honlapon.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!