Másra mehetett el az iskolának járó összeg. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Többrendbeli sikkasztás és egyéb bűncselekmények gyanúja miatt folyik eljárás az uzoni Tatrangi Sándor Általános Iskola volt könyvelőnője és igazgatónője ellen. Az ügyészség felügyeletével végzett nyomozás eddigi állása szerint a két gyanúsított által okozott kár értéke 214 ezer lejre rúg.
2024. március 04., 18:012024. március 04., 18:01
2024. március 04., 18:102024. március 04., 18:10
2022-ben, egy számvevőszéki ellenőrzés kapcsán merült fel annak gyanúja, hogy
– erről adott ki közleményt a napokban Kovászna Megye Tanfelügyelősége. Ennek nyomán a tanfelügyelőség feljelentést tett a megyei rendőrség gazdasági bűncselekményeket kivizsgáló osztályán, mely januárban indított nyomozást az ügyészség felügyeletével. Az ügyészség szóvivője, Padurariu Ionel érdeklődésünkre írásban közölte, hogy
Az igazgatónőt ugyanakkor több bűncselekménnyel (okirat-hamisítással, hamis iratok felhasználásával, okiratok és bizonyítékok eltüntetésével, megsemmisítésével, hamis nyilatkozattétellel) gyanúsítják.
A könyvelő már nem dolgozik az iskolában – közli a tanfelügyelőség, az igazgatónő pedig időközben lemondott tisztségéről, és miután január végén a rendőrség által kért előzetes letartóztatásba helyezését megfellebbezte,
Most fizetetlen szabadságon van, ez idő alatt nem mehet be az iskolába, az intézményt az igazgatóhelyettes irányítja.
Az ügyészség fontosnak tartotta nyomatékosítani, hogy a nyomozás mellett is fennáll az említett személyek esetében az ártatlanság vélelme. Érdeklődésünkre Sz. M. annyit közölt, hogy
Megkérdeztük ez ügyben Bordás Enikőt, Uzon község polgármesterét, aki elmondta, hogy a 2022 októberében a tanintézményben végzett számvevőszéki ellenőrzést követően az önkormányzat mint intézményfenntartó, illetve a helyi tanács megkapta a jegyzőkönyvet, melyben szerepelt, hogy
Ám attól a pillanattól kezdve, hogy a kivizsgálást átvette a gazdasági rendőrség, nem látott bele a nyomozati anyagba, és ő maga is meglepődve értesült a sajtóból az okozott kár jelentős mértékéről.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!