
Archív
Fotó: Pinti Attila
Mégis lesz szekeres és lovas felvonulás az idei Ezer Székely Leány Napján, a résztvevők egy lezárt útszakaszon tudnak feljutni a kegytemplom irányába, majd a somlyói nyeregbe.
2022. június 30., 11:592022. június 30., 11:59
2022. június 30., 12:012022. június 30., 12:01
Sikerült egy olyan kompromisszumos megoldást találni, amely lehetővé teszi az immár bő tíz éves hagyomány továbbvitelét idén is – jelentette be Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere és Borboly Csaba, a megyei önkormányzat elnöke csütörtök délelőtt. A két elöljáró a csíkszeredai Szabadság térről jelentkezett be élő Facebook-videóban.
Kifejtették,
Korodi megköszönte a rendőrség nyitott hozzáállását, amely révén kompromisszumos megoldást születhetett ez ügyben.
A városvezető elmondta,
Mint beszámoltunk róla, a 2002. évi 195-ös számú, közúti közlekedésről szóló sürgősségi kormányrendelet 71. cikkelye tiltja a szekerek és lovasok megyei jogú városok területén való közlekedését, ezért kellett volna elmaradjon a szekeres és lovas felvonulás Csíkszereda főteréről.

Bár idén szekeres felvonulás nem lesz, az Ezer Székely Leány Napja változatos programokkal várja a hagyományok kedvelőit szombaton a csíksomlyói nyeregben.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
1 hozzászólás