
Fotó: Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség
Öt nap után sikerült eloltani a tüzet Gyergyóvárhegyen – közölte a Hargita megyei tűzoltóság.
2022. július 27., 22:292022. július 27., 22:29
2022. július 27., 22:312022. július 27., 22:31
Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője arról számolt be, hogy a tűzoltók öt nap küzdelem után oltották el a száraz növényzetben pusztító lángokat.

Több napja küzdenek a tűzoltók a Gyergyóvárhegy és Gyergyóremete közötti martonkai részen a száraz növényzetben keletkezett tűzzel.
Annak érdekében, hogy nehogy ismét kigyulladjon a száraz növényzet, a tuskók és faforgács, az előttünk álló éjszakán a a maroshévízi erdészet munkatársai és a gyergyóvárhegyi tűzoltók felügyelik a területet.
Mint arról beszámoltunk, a tűz szombaton ütött ki, egyhektáros területet emésztve fel mielőtt eloltották; vasárnap viszont ismét felizzott, és tíz hektáron terjedt el a tűz, a közelben lévő erdőt is veszélyeztetve.
Az elmúlt napokban hivatásos és önkéntes tűzoltók tucatjai küzdöttek a lángokkal, majd a gócpontok felszámolásán dolgoztak.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik az háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
szóljon hozzá!