
Biciklizni, sétálni lehet majd a Nagy-Küküllő mentén, ha sikerül megvalósítani a projektet
Fotó: Erdély Bálint Előd
A barompiactól a művelődési házig tartó sétányt építene a székelyudvarhelyi önkormányzat a Nagy-Küküllő mentén, amely összekötné a part közelében lévő intézményeket, ugyanakkor kikapcsolódási lehetőséget is biztosítana a lakóknak. Közel egymillió lejt különítettek el a projektre, de külső forrásra is szükség lesz.
2024. március 22., 20:042024. március 22., 20:04
Székelyudvarhely idei költségvetésének bemutatásakor hangzott el először nyilvánosan, hogy sétányt építene a város a Nagy-Küküllő mentén, ám akkor nem közöltek pontos részleteket a projektről. Csak annyit lehetett tudni, hogy az önkormányzatnak pályázatot kell benyújtania a megvalósítás érdekében. Erről az elképzelésről érdeklődtünk Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal szóvivőjétől.
A szóvivő emlékeztetett, hogy
Kifejtette, a parkosított sétány innen indulna és egészen a művelődési házig tartana.
– magyarázta.
A szóvivő rámutatott arra is, hogy az autósok nem használhatják majd az új sétányt. A projekt célja ugyanis az, hogy a gyalogosoknak, görkorcsolyázóknak és bicikliseknek biztosítsanak egy új, biztonságos helyszínt a kikapcsolódásra. Az is fontos, hogy
Összességében 970 ezer lejt különített el a helyi önkormányzat az idei költségvetésben a beruházás megvalósítására – közölte Zörgő Noémi. Ebből elkészül a sétány megvalósíthatósági tanulmánya (ez jövő héten meg kell történjen), amit a tanácsosoknak jóvá kell hagyniuk. Mindemellett a műszaki terveket is finanszírozhatják az említett összegből.
A városvezetés egyébként már tárgyalt az ügyben a Maros Vízügyi Igazgatósággal, akik nagyon pozitívan fogadták az ötletet, és támogatásukról biztosították őket. Ez nemcsak az engedélyek beszerzése szempontjából fontos, hanem azért is, mert különböző területek tulajdonjogát is tisztázni kell a lehető legrövidebb időn belül.
A városházi szóvivő hangsúlyozta, hogy a szóbeszédek ellenére
Ettől függetlenül az RMDSZ-frakció kérésére további 50 ezer lejt különítettek el az idei büdzsében, amit egy ottani sétány kialakítására használnának. Ez valójában egy második szakasza lenne a sétányépítésnek. Noha a beruházási osztály azt javasolta, hogy egyben kezeljék a két projektet, más volt az RMDSZ-frakció elképzelése – így Zörgő Noémi.
Mi történik a barompiac mögött?
A barompiac mögé elképzelt uszoda, illetve a sportkomplexum tervezési fázisban vannak, ám külsős forrásra lesz szükség a megépítésükhöz – tudtuk meg a szóvivőtől. A kisiparosoknak szánt inkubátorház megvalósításának finanszírozása érdekében ugyan sikeresen pályázott korábban az önkormányzat, ám azóta annyira megnőtt a projekt önrésze, hogy most már érdemesebb újabb támogatás-igénylést benyújtani. Erről a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség szakembereivel is tárgyalt a városvezetés.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
4 hozzászólás