
Séra Zoltán állítja, ha elfogadta volna a pénzt, nem harcolt volna tovább a hulladékátrakó felépítése ellen. Archív felvétel
Fotó: Barabás Ákos
Sosem fogadott el pénzt a házáért cserébe, illetve azért, hogy elálljon a hulladékátrakó telep felépítése ellen indított bírósági pertől – állítja Séra Zoltán, aki a korondi hulladékátrakóval kapcsolatos előző cikkünk megjelenése után kereste meg szerkesztőségünket.
2018. november 03., 18:582018. november 03., 18:58
2018. október 29., 22:272018. október 29., 22:27
A Hargita megyei hulladékgazdálkodási projekt és az annak részét képező korondi hulladékátrakó telep helyzetéről szóló cikkünk megjelenését követően kereste meg szerkesztőségünket Séra Zoltán, aki korábban ugyan nyilatkozott az ügyben, ám visszavonta azt. Séra állítja: sosem fogadott el pénzt a házáért cserébe, illetve azért, hogy elálljon a hulladékátrakó telep felépítése ellen indított bírósági pertől. Elmondása szerint
„Nem fogadtam el semmiféle összeget, mert ha elfogadtam volna, akkor nem harcoltam volna egészen a mai napig. A mai napig olyan értelemben, hogy 17-én is tárgyalás volt, amin én nem voltam jelen, de ott volt a testvérem, aki képviselt” – jelentette ki Séra.
Az ügyet fenyegetés, zsarolás és megvesztegetés gyanúja miatt indította a DNA, de végül a vádakat ejtették. A nyomozás kivonatáról és megállapításairól az érintetteknek kiközölt dokumentumban az állt, hogy Séra a tanúvallomásában azt mondta, a korondi hulladékátrakó kivitelező cégének egyik képviselője a pertől való elállásáért és ingatlanjáért cserébe 85 000 és 300 000 euró közötti összeget ajánlott fel, amit elfogadott, mert féltette családja és saját biztonságát.

Újrakezdték az építkezést a korondi hulladéktömörítő telep eredeti helyszínén, a közelben lakó Séra Zoltán feladta a kivitelezés megakadályozásáért folytatott reménytelen harcát. A korondi hulladékátrakó építésének jelenlegi helyzetét ismertetjük.
miután az eljárás végén az ügy egyik érintettjeként neki is kiközölték a DNA megállapításait. A fellebbezést ugyan nem, de a fellebbezés kivizsgálásának eredményeit ismertető ügyészségi megállapítást – tehát a válasziratot – családja révén eljuttatta lapunkhoz. Így azt nem tudni, mi volt pontosan a fellebbezés tárgya, csak a kivizsgálás eredménye ismert.
A fellebbezés tartalmára vonatkozóan megjegyzik,
Ezzel kapcsolatban azt írják, hogy a kiközölt megállapításban az ügyész nem köteles pontosan idézni a tanúvallomások tartalmát vagy a felek által tett nyilatkozatokat, álláspontokat, hanem egy általános elemzést végez az állítólagos büntetőjogi konfliktus fényében.
A dokumentumból az is kitűnik, hogy az előző DNA-megállapítás törvénytelenségére is panaszt tett Séra, arra hivatkozva, hogy nem vizsgálták ki az általa kifogásolt összes cselekményt. „Meg kell jegyezni, hogy a megfogalmazás általános, anélkül hogy pontosan kitérne arra, milyen okok miatt volna megalapozatlan és törvénytelen a megállapítás, illetve hogy annak konkrétan mely elemeire gondol a fellebbező és mire alapozza állításait” – áll a fellebbezésre Sérának kiközölt, március 2-ai keltezésű ügyészségi dokumentumban. Az előbbiekre hivatkozva
a megállapításban ugyanakkor megerősítették az előző kivizsgálás eredményeit.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!