
A leendő strand látványterve
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A megvalósíthatósági tanulmányon túl vannak, az egykori IPIC strand újjáépítéséhez azonban még elő kell teremteni több mint negyven millió lejt. Legkevesebb másfél éves munkával lehet számolni, ez az engedélyek és a finanszírozási források megszerzése után kezdődhet el.
2024. május 22., 13:572024. május 22., 13:57
Az építkezési folyamatot az engedélyeztetések és a finanszírozási partnerek keresése előzi meg, azonban már a májusi önkormányzati ülésre „beviszik” a Csobbanó strand építéséről szóló tanácsi határozattervezetet – jelezte szerdai sajtótájékoztatóján Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
Fotó: Borbély Fanni
A folyamat tehát elindult – azaz folytatódik – , a látványtervek készen vannak.
Az eddigi fejlemények szerint több mint egy évig tartottak a műemlékvédelmi egyeztetések a város és az illetékes szakhatóságok között.

Kétszer is visszadobta a brassói műemlékvédelmi bizottság a Jégpálya negyedi strand felújításáról szóló dokumentációt, így jelenleg a megvalósíthatósági tanulmány harmadik változatán dolgoznak. Pedig szerették volna már idén elkezdeni a beruházást...
Mint szerdán kiderült, a majdani Csobbanó strand koncepciója az, hogy
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A létesítmény területe 8040 négyzetméteren fekszik, a strandon többek között lesz egy nagy medence a felnőttek számára, egy kis „bazin” a gyermekeknek, egy pancsoló az egészen kicsiknek és egy római fürdő, ami majd szezonon kívül is üzemelni fog. A római fürdőt is kifejezetten felnőttek számára alakítják ki.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A Csobbanó strandnak keresztelt majdani fürdő nyári csobbanásokra ad lehetőséget, az úszni vágyóknak továbbra is a Csíki Csobbanót ajánlják.
mivel egy technológiailag fejlett fűtőrendszert és tisztítórendszert alkalmaznának a szakemberek – ehhez viszont Csíkszereda önkormányzatának társfinanszírozókat kell keresnie, mivel európai uniós források ilyesfajta beruházásokra jelenleg nincsenek.
A jelenlegi állapotok
Fotó: Borbély Fanni
Azért is ennyi a teljes beruházás – hangzott el –, mert gyakorlatilag semmi sem használható az egykori IPIC strand infrastruktúrájából, tehát mindent újra kell építeni.
Fotó: Borbély Fanni
A tervek szerint a medencékbe édesvizet vezetnek. Az előrejelzések szerint legkevesebb másfél éves építkezéssel lehet számolni, ez természetesen az engedélyeztetések és a finanszírozási források letisztázása után kezdődhet el.
Fotó: Borbély Fanni
A valamikor szebb időket megélt, IPIC néven ismert csíkszeredai Jégpálya negyedi strand felújítása érdekében első lépésként 2021 decemberében kötöttek szerződést az ingatlan felmérésére, majd 2022 áprilisára elkészültek a topográfiai és geológiai tanulmányok, valamint a műszaki véleményezés. Ezek alapján tervezték meg a strand felújítását.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
2 hozzászólás