
A kétmedencés strandot 2012-ben zárták be
Fotó: Pinti Attila
Egy évvel ezelőtt még abban reménykedtek a csíkszeredai önkormányzatnál, hogy a Jégpálya negyedi strand felújítását ebben az évben elkezdhetik, ehhez képest azonban még csak a megvalósíthatósági tanulmány kidolgozásánál tartanak. A dokumentációt ugyanis már kétszer is visszadobta a brassói műemlékvédelmi bizottság, így jelenleg a harmadik változatán dolgoznak.
2023. október 22., 09:222023. október 22., 09:22
A valamikor szebb időket megélt, Ipic néven ismert Jégpálya negyedi strand felújítása érdekében első lépésként 2021 decemberében kötöttek szerződést az ingatlan felmérésére, majd 2022 áprilisára elkészültek a topográfiai és geológiai tanulmányok, valamint a műszaki véleményezés. Ezek alapján tervezték meg a strand felújítását. A megvalósíthatósági tanulmány kidolgozására a megbízást a helyi Arhitektura Kft. nyerte el tavaly májusban. A dokumentáció elkészítéséhez tavaly júliusban fogtak hozzá.
Időközben az önkormányzat kérte a tervezőcéget, hogy kiegészítésképpen parkolóhelyeket is foglaljanak bele a tanulmányba. Akkor még
A fejlesztési folyamat leállt a megvalósíthatósági tanulmány kidolgozásánál.
Bors Bélától, Csíkszereda alpolgármesterétől megtudtuk, hogy a strand felújítására eddig két különböző terv készült, mindkettőt visszautasította a brassói központú Területi Műemlékvédelmi Bizottság. „Az elutasítás oka, hogy
Jelenleg a tervező egy újabb verzión dolgozik” – magyarázta.

Parkolók kialakítását is belefoglalják a csíkszeredai Jégpálya negyedi strand felújításáról szóló megvalósíthatósági tanulmányba. A dokumentáció hamarosan elkészül, a kivitelezésre azonban a közbeszerzés lejárta után várhatóan a jövő évben kerülhet sor.
Albert Márton csíkszeredai tervező mindössze annyit mondott, dolgoznak a terveken, amely egy
Korábban írtuk, hogy a műemlékvédelmi bizottság többek között a strand területére tervezett épület elhelyezését kifogásolta, amely az eredeti elképzelés szerint az északi, azaz a lakóövezet felőli oldalra került volna. Ennek a feltételnek is megfelelve készül a megvalósíthatósági tanulmány harmadik változata. A kétmedencés strandot 2012-ben zárták be.

Nem felelt meg a műemlékvédelmi szakembereknek a csíkszeredai, Jégpálya negyedi strand felújításáról készült megvalósíthatósági tanulmány, ezért módosítani kell rajta. Idén a dokumentáció elkészül, a további előrelépés a rendelkezésre álló pénztől függ.
Rongálással zárult a múlt év és azzal indult az idei is Szászrégenben: egy fiatal férfi festékszóróval fújta össze a mozi épületét. Az esetről a város polgármestere számolt be, a térfigyelő kamerák felvételei alapján az elkövetőt már azonosították.
A Figura Stúdió Színház 2026 januárjában is változatos előadásokkal várja a gyergyószentmiklósi közönséget. Tantermi és babaszínházi produkciókkal indul az év, de újra látható lesz a Rinocéroszok is. Közeleg az új bemutató, a Bányavirág.
Sárga szintű meteorológiai figyelmeztetést adott ki szerda délelőttre Országos Meteorológiai Szolgálat a csíki- és gyergyói-medencére vonatkozóan.
Románia elnöke kedd este kijelentette, hogy nem örült az adóemeléseknek, de ez a kormány hatáskörébe tartozó kérdés.
Nicușor Dan kedd este kijelentette, hogy az elnöki hivatal a következő napokban kidolgozza a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) szóló referendum részleteit.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
2 hozzászólás