
Fotó: Pinti Attila
Csíkszereda önkormányzata felszereltette a Csíksomlyóra vezető Szék útján az első digitális sebességmérő táblákat szerdán délután.
2024. június 05., 15:542024. június 05., 15:54
2024. június 05., 17:182024. június 05., 17:18
Nem a csíkszeredaiak az elsők ilyen rendszerek kihelyezésében: korábban beszámoltunk már róla, hogy a gyalogosok biztonságát szem előtt tartva egyre több Hargita megyei önkormányzat igyekszik digitális sebességmérő táblákkal lassításra bírni a gyorsan hajtó autósokat.
Fotó: Székelyhon
Az eszközök elsősorban figyelmeztető jelleggel vannak kihelyezve az utak mentén:
Két évvel ezelőtt udvarhelyszéki települések polgármestereit kérdeztük arról, mennyire váltak be a készülékek.
Fotó: Pinti Attila
A megkérdezettek egyöntetűen úgy vélekedtek, a módszer lényegesen javította a kelletlen helyzetet.
Fotó: Székelyhon

A gyalogosok biztonságát szem előtt tartva egyre több Hargita megyei önkormányzat igyekszik digitális sebességmérő táblákkal lassításra bírni a gyorsan hajtó autósokat. A polgármesterek szerint a módszer javított a kelletlen helyzeten.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
4 hozzászólás