
A sofőrök többsége esetében elegendő a figyelmeztetés
Fotó: Beliczay László
A gyalogosok biztonságát szem előtt tartva egyre több Hargita megyei önkormányzat igyekszik digitális sebességmérő táblákkal lassításra bírni a gyorsan hajtó autósokat. Az általunk megkérdezett polgármesterek szerint a módszer lényegesen javította a kelletlen helyzetet.
2022. július 10., 17:212022. július 10., 17:21
Egyre több településen tapasztalni, hogy digitális sebességmérő táblákat szerelnek fel a Hargita megyei önkormányzatok. Az eszközök elsősorban figyelmeztető jelleggel vannak kihelyezve az utak mentén:
„Nagyon jól beváltak a községközpontot átszelő 13A jelzésű országúton elhelyezett digitális sebességmérők,
– fejtette ki lapunknak Katona Mihály korondi polgármester. Mint mondta, náluk összesen négy eszközt szereltek fel, egyet-egyet a település bejáratainál, és újabb kettőt annak központjában.
Parajd községben is hasznosnak bizonyultak a felszerelt digitális táblák: egyiket Felsősófalva Székelyudvarhely felöli bejáratánál helyezték ki a 13A jelzésű országút mentén, míg a másikat Parajdon, a 13B jelzésű országút szélén. Nyágrus László helyi polgármester közölte, a helyiek egy része már megszokta ezeket, így kevésbé veszik figyelembe, de
Arra is kitért, hogy a későbbiekben szeretnének még kihelyezni hasonló sebességmérőket más helyszíneken is, ám ehhez tervekre, tanulmányokra van szükség.
Több nagyobb balesetet követően, mintegy hét éve szerelték fel a digitális sebességmérő táblákat Gyergyóditróban az E578-as jelzésű európai út mentén – tudtuk meg Puskás Elemér polgármestertől. Tapasztalatai szerint a módszer náluk is bevált – másoknak is csak javasolni tudja –, hiszen
Fontos megjegyezni, hogy a gyalogosbiztonság további erősítése érdekében villogó fényeket is elhelyeztek az átjárókat jelző táblákon. Ők egyébként át kellett állítsák a digitális táblákat, így azok jelenleg nem a járművek sebességet jelzik a sofőröknek, hanem az 50 km/h-s korlátozásra figyelmeztetnek. A változtatásra azért volt szükség, mert
ugyanakkor ellenőrizték, hogy azonos sebességet mérnek-e ezek, mint amit az autójuk műszerfalán lévő mérőóra.
Információink szerint Csíkszéken még nem igazán népszerűek az utak mentén elhelyezhető digitális mérők.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
2 hozzászólás