
Archív
Fotó: Gecse Noémi
Az egészségügyi szakszervezeteknek a kórházakban és a szociális ellátásban dolgozó tagjai június 7-én japán sztrájkba kezdenek. A munkabeszüntetés nélkül zajló tiltakozó akciót mindaddig folytatják, amíg követeléseik megoldódnak – jelentette be szerdán a Facebook-oldalán a Sanitas.
2023. május 31., 17:452023. május 31., 17:45
A bejegyezés szerint az egészségügyi szakszervezet országos tanácsa úgy döntött, hogy folyamatos nyomást gyakorol a döntéshozókra, figyelmeztetve őket arra, hogy
Emiatt június 7-én japán sztrájkba kezdenek, amit folytatnak mindaddig, amíg a szakszervezeti tagok követeléseit meg nem oldják. Ez idő alatt pedig folytatják a tárgyalásokat a kormánnyal – írja az Agerpres hírügynökség a Sanitas bejegyzésére hivatkozva.
Közölték azt is, hogy az egészségügyi szakszervezetek folyamatosan elemzik a kormány által vállalt intézkedések végrehajtásának stádiumát is, és
A közlemény szerint a Sanitas megyei szervezeteinek vezetői szerdán elemezték a Nicolae Ciucă miniszterelnökkel, Marcel Ciolacu képviselőházi elnökkel és Alexandru Rafila egészségügyi miniszterrel folytatott keddi tárgyalások eredményeit. Nyugtázták, hogy a döntéshozók ezen a tanácskozáson olyan intézkedéseket javasoltak, amelyek a közeljövőben a szakszervezeti követelések egy részének a rendezéséhez vezethetnek.
Ezek az intézkedések a következők:
versenyvizsgák kiírása a befagyasztott állásokra;
a szükséges összegek elkülönítése a két ágazat dolgozóinak vakációs utalványaira;
a hatályban lévő bértörvényben előírt maximális alapbér biztosítását lehetővé tevő jogszabály azonnali elfogadása.
Elindult az időközi helyhatósági választáson, és a szavazatok több mint 50 százalékának begyűjtésével Marcel Ciolacu, Románia korábbi miniszterelnöke lesz Buzău megye tanácselnöke.
Az Állandó Választási Hatóság honlapján közzétett adatok szerint a szavazókörzetek eredményeinek összesítése alapján a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a vasárnapi időközi főpolgármester-választást a szavazatok 36,16 százalékával.
A CURS-Avangarde exit poll felmérése szerint a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a bukaresti időközi főpolgármester-választást a szavazatok 32,7 százalékával.
Nem állt meg a rendőrök jelzésére, belehajtott egy folyóba, majd autóját hátrahagyva gyalog menekült tovább egy 29 éves férfi, aki ittasan és jogosítvány nélkül ült volánhoz Neamț megyében. Végül egy erdős területen elfogták és őrizetbe vették.
Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicușor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.
Nicușor Dan hétfőn és kedden Franciaországban tartózkodik, és látogatásának második napján Emmanuel Macron elnök is fogadja az Élysée-palotában.
Személygépkocsival ütközött egy autóbusz vasárnap Sinaián. Két utas enyhe sérüléseket szenvedett.
Nicușor Dan kijelentette, hogy vasárnap a Nyugathoz tartozó Romániára és egy feddhetetlen jelöltre szavazott a bukaresti időközi főpolgármester-választáson.
Vasárnap Bukarestben főpolgármestert, Buzău megyében megyei tanácselnököt, a Dâmbovița megyei Găești városában, valamint kilenc megye 11 községében polgármestert választanak.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
szóljon hozzá!