
A hivatal munkatársai gyártják le az új padokat
Fotó: Magyari Hunor/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
A megrongálódottakat újra cserélik, ugyanakkor új helyszíneken is helyeznek el saját készítésű padokat tavasszal Szejkefürdőn Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának munkatársai. A cél, hogy szebb környezetet biztosítsanak a turistáknak.
2023. február 16., 20:102023. február 16., 20:10
2023. február 16., 20:142023. február 16., 20:14
Több pad megrongálódott Szejkefürdőn, valamint vannak olyanok is, amelyek nem feltétlenül illeszkednek a helyi környezethez, ezért is döntött úgy a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal vezetősége, hogy újítani kell – tudtuk meg Zörgő Noémitől, az intézmény szóvivőjétől.
A városvezetés ezúttal valóban praktikus megoldást választott, hiszen
Csak az alapanyagként használt tölgyfát kellett megvásárolják – magyarázta Zörgő Noémi.
Fotó: Magyari Hunor/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
A szakemberek már több padot legyártottak, de a későbbiekben is folytatják a munkát. Érdemes tudni, hogy a tervek szerint nemcsak a régi, esetleg oda nem illő kinti bútorokat cserélik újra tavasszal, hanem új helyszíneken is helyeznek el ezekből: például az Orbán Balázs sírja felé vezető út mentén, a székelykapuk közelében.
Fotó: Magyari Hunor/Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
A korszerűsítés ugyanakkor nemcsak közvetlenül Szejkefürdőt érinti, hanem az odavezető Szívek Sétányát is, amelyet futók és biciklizők is használnak.
Zörgő Noémi az elmúlt időszakban megsűrűsödő székelyudvarhelyi rongálásokat felidézve reményét fejezte ki, hogy az új padokra jobban vigyáz majd a közösség.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
Szabálysértésnek minősül a nem töltés alatt álló járművek parkolása az elektromos autók töltőpontjain – írja elő a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) közúti közlekedési törvényt módosító tervezete.
szóljon hozzá!