
Fotó: Beliczay László
Bár az RMDSZ udvarhelyszéki szervezete szerint nem politikai ügy fajult bántalmazásig a múlt héten, amikor egy szövetségi színben megválasztott székelykeresztúri önkormányzati képviselő és fia ütlegelt egy EMNP-s párttagot, ezt másképp látja a Néppárt vezetősége, amely felszólalt társa védelmében.
2021. február 17., 09:132021. február 17., 09:13
2021. február 17., 10:362021. február 17., 10:36
Egy hete bántalmazta egy RMDSZ-es székelykeresztúri önkormányzati képviselő és fia az Erdély Magyar Néppárt (EMNP) egyik tagját a rugonfalvi halastónál. Az áldozat akkor azt állította, hogy egy kamerarendszer felszerelésében akart segíteni a terület tulajdonosának, amikor a tavat korábban bérlő agresszorok – több társukkal – a helyszínre érkeztek és rövid szóváltás után ütlegelni kezdték.

Egy székelykeresztúri önkormányzati képviselő és fia ütlegelte szerdán este egy civil szervezet vezetőjét a rugonfalvi halastónál. A régebbi sérelmek mellett az állhat az ügy hátterében, hogy a tanácsos korábban bérelte a tavat, ám szerződése tavaly lejárt, és látszólag ebbe nem törődött bele.
Az ügyben először az EMNP udvarhelyszéki szervezetének elnöke, Lőrincz Árpád adott ki közleményt, aki megjegyezte, hogy az erőszak „még a legfelfokozottabb politikai viták és nézeteltérések során sem elfogadható”. Éppen ezért szerinte a bántalmazó méltatlanná vált képviselői tisztségének betöltésére, így elvárja az RMDSZ-től, hogy a leghatározottabban ítélje el kollégájuk tettét.
– fogalmaz a kommünikében.
Bíró Barna Botond, az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnöke keddi megkeresésünkkor hangsúlyozta, ő
Az említett tanácsossal folytatott beszélgetései után azt is le szeretné szögezni, hogy szerinte nem politikai indíttatású ügyről van szó – ilyen jellegű információt ugyanis nem kapott –, hanem egy tulajdonjogi vita fajulhatott bántalmazásig.
„Egy dolog azonban biztos, hogy emberek vagyunk, ezért hibázunk, a hibáinkért viszont meg kell fizetnünk az árat. Aki politikai szerepet vállal, tisztában kell legyen azzal, hogy az emberek azt várják el tőlünk, hogy jó példával járjunk elöl. Sem az erőszak, sem az önbíráskodás nem fér össze a közösségépítő munkával. Éppen ezért a következő időszakban meg fogjuk hozni az esettel kapcsolatos döntéseket az RMDSZ-en belül” – fogalmazott Bíró.
Feljelentés lopásért
Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője közölte, az áldozat nem tett feljelentést az őt ért agresszió ügyében, de erre nem is volt szükség, hiszen a hatóságok hivatalból indítottak eljárást. Mindemellett arra is kitért, hogy a tó korábbi bérlője hallopás miatt tett feljelentést. A rendőrség mindkét ügyben nyomozást folytat.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!