
Fotó: Veres Nándor
Tudjuk, hogy az úzvölgyi katonatemető tényleges gondozója – és gazdája –, Csíkszentmárton önkormányzata és lakossága szívén viseli az ott nyugvó hősök emlékét – ez látszik is a temető nagy részén. Az úgynevezett román „felségterület” elhanyagoltsága pedig Dormánfalva hozzáállását minősíti.
2022. augusztus 30., 09:422022. augusztus 30., 09:42
2022. augusztus 30., 10:372022. augusztus 30., 10:37
Fiúk, ezért tényleg kár volt a sok cirkusz – jön rögtön az első gondolat, amint augusztus végén belépünk az úzvölgyi katonatemetőbe.

Szentmisével és ünnepi beszédekkel emlékeztek a világháborúkban elesett magyar hősökre pénteken az úzvölgyi katonatemetőben.
A világháborús hősi halottaknak végső nyughelyéül szolgáló temető bejárata után rögtön jobbra kaptak helyet három évvel ezelőtt
Fotó: Veres Nándor
Ezeket egyébként a dormánfalviak helyezték el, mintegy jelezve, hogy
Sokkal inkább a látvány, amely elsőre azt érzékelteti, hogy a temető gondozója nem tiszteli a hőseit.

Az első és második világháborúban elesett magyar katonák tiszteletére gyűlt össze néhány száz megemlékező az úzvölgyi haditemetőben, péntek délben. A megemlékezésen a 78 évvel ezelőtti szovjet betörés áldozatairól is megemlékeztek.
Mi azonban tudjuk, hogy az úzvölgyi katonatemető tényleges gondozója – és gazdája –, Csíkszentmárton önkormányzata és lakossága szívén viseli az ott nyugvó hősök emlékét – ez látszik is a temető nagy részén.
Fotó: Veres Nándor
Az úgynevezett román „felségterület” elhanyagoltsága pedig Dormánfalva hozzáállását minősíti.
Fotó: Veres Nándor
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
szóljon hozzá!