
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
A vadászok fogtak be egy rókát csütörtökön délután, amely egy székelyudvarhelyi lakásba ment be a II. Rákóczi Ferenc utcában.
2023. szeptember 14., 18:472023. szeptember 14., 18:47
Csütörtökön késő délután értesítették a székelyudvarhelyi helyi rendőrséget, hogy rókát találtak egy lakásban a II. Rákóczi Ferenc utcában – tudtuk meg Katona Lóránttól az egység igazgató-helyettesétől.
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
A helyi rendőrök a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület munkatársaitól kértek segítséget a helyzet megoldásához, ugyanakkor a szakemberek kiérkezéséig biztosították a helyszínt.
Elkábítása után sikerült is befogni a kistermetű ragadozót, amelyet a későbbiekben szabadon engednek.
Az idei év első négy hónapjában 737.682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
1 hozzászólás