
Az ünnepek idejére jellemző panaszok közül az alkohol okozta problémák voltak a leggyakoribbak, de emiatt sem kapott kimagaslóan sok hívást a mentőszolgálat. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Senkit nem kellett petárda okozta baleset miatt ellássanak a Hargita Megyei Mentőszolgálat munkatársai szilveszterkor. Noha alkohol okozta panaszok miatt kaptak hívásokat, a mentőszolgálat vezetője szerint viszonylag csendes volt az elmúlt pár nap.
2025. január 03., 19:282025. január 03., 19:28
A petárdák idén is elmaradhatatlan kellékei voltak a szilveszteri mulatságoknak, robbanásoktól, csattanásoktól voltak hangosak az év végi napok, ezúttal viszont egyetlen bejelentett, petárda okozta sérülés sem történt Hargita megyében, nem volt szükség mentős beavatkozásra ilyen ok miatt.
„Örvendünk, hogy a tanácsaink elértek az emberekhez és meghallgatásra találtak.
– fogalmazott Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója.
A túlzott alkoholfogyasztás okozta panasz a másik ok, ami miatt az ünnepi időszakokban gyakrabban szoktak mentőt hívni, és bár ilyen riasztásuk több is volt az elmúlt napokban, nem volt kimagaslóan sok ilyen esetük sem – tájékoztatott a megyei mentőszolgálat vezetője.
A december 31. és január 2. közötti időszakban magas vérnyomás miatt hívtak mentőt a legtöbben – összesen 17-en – a megyében, második helyen pedig a különféle traumás esetek (12), illetve a magas láz miatt kezdeményezett hívások (12) állnak.
A túlzott alkoholfogyasztás okozta panaszokat a mérgezések kategóriájába sorolják, és ezeknek az eseteknek a nagy részét – különösen az ünnepek idején – az alkohol okozta problémák teszik ki.
Hasi fájdalom miatt 11, zavart állapot miatt 10 ember szorult mentős ellátásra az említett három nap alatt.
Azok a panaszok, amelyekkel az ünnepek idején, ünnepek után szokták hívni a mentőszolgálatot, idén is jelen voltak, és ugyan ezúttal is azokból volt több, mégis viszonylag csendesnek mondható a riasztások szempontjából az elmúlt időszak – mondta kérdésünkre Péter Szilárd.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
szóljon hozzá!