
Az ünnepek idejére jellemző panaszok közül az alkohol okozta problémák voltak a leggyakoribbak, de emiatt sem kapott kimagaslóan sok hívást a mentőszolgálat. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Senkit nem kellett petárda okozta baleset miatt ellássanak a Hargita Megyei Mentőszolgálat munkatársai szilveszterkor. Noha alkohol okozta panaszok miatt kaptak hívásokat, a mentőszolgálat vezetője szerint viszonylag csendes volt az elmúlt pár nap.
2025. január 03., 19:282025. január 03., 19:28
A petárdák idén is elmaradhatatlan kellékei voltak a szilveszteri mulatságoknak, robbanásoktól, csattanásoktól voltak hangosak az év végi napok, ezúttal viszont egyetlen bejelentett, petárda okozta sérülés sem történt Hargita megyében, nem volt szükség mentős beavatkozásra ilyen ok miatt.
„Örvendünk, hogy a tanácsaink elértek az emberekhez és meghallgatásra találtak.
– fogalmazott Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója.
A túlzott alkoholfogyasztás okozta panasz a másik ok, ami miatt az ünnepi időszakokban gyakrabban szoktak mentőt hívni, és bár ilyen riasztásuk több is volt az elmúlt napokban, nem volt kimagaslóan sok ilyen esetük sem – tájékoztatott a megyei mentőszolgálat vezetője.
A december 31. és január 2. közötti időszakban magas vérnyomás miatt hívtak mentőt a legtöbben – összesen 17-en – a megyében, második helyen pedig a különféle traumás esetek (12), illetve a magas láz miatt kezdeményezett hívások (12) állnak.
A túlzott alkoholfogyasztás okozta panaszokat a mérgezések kategóriájába sorolják, és ezeknek az eseteknek a nagy részét – különösen az ünnepek idején – az alkohol okozta problémák teszik ki.
Hasi fájdalom miatt 11, zavart állapot miatt 10 ember szorult mentős ellátásra az említett három nap alatt.
Azok a panaszok, amelyekkel az ünnepek idején, ünnepek után szokták hívni a mentőszolgálatot, idén is jelen voltak, és ugyan ezúttal is azokból volt több, mégis viszonylag csendesnek mondható a riasztások szempontjából az elmúlt időszak – mondta kérdésünkre Péter Szilárd.
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
szóljon hozzá!