
A régió állataival és növényeivel is ismerkedhetnek a természettudományi múzeumban
Fotó: Haáz Vince
Egy év alatt több mint 65 ezren voltak kíváncsiak a Maros Megyei Múzeum különböző helyszíneire.
2025. február 05., 17:572025. február 05., 17:57
Több mint 65 ezer látogatója volt a Maros Megyei Múzeumnak 2024-ben – közölte Facebook-oldalán az intézmény. Azt ígérik, 2025-ben is izgalmas kiállításokkal és felejthetetlen élményekkel várják a látogatókat.
A Maros Megyei Múzeum több helyszínen várja idén is a látogatókat: a marosvásárhelyi Kultúrpalotában, a művészeti osztályon klasszikus és kortárs művészeti gyűjteményekkel, a természettudományi múzeumban a természet lebilincselő világával. A néprajzi és népművészeti múzeumban autentikus hagyományokkal és kézműves mesterségekkel ismerkedhetnek, a történeti és régészeti osztály történelmi kincseket és nyomokat őriz a múltból, a mikházi régészeti park pedig kiváló „időutazás” az antik történelem világában.
Az érdeklődők akár virtuális sétákra is indulhatnak a múzeum weboldalán.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
Bár szerdára várták, Hankó Balázs miniszter csütörtökön tudott hosszabb lélegzetvételű látogatást tenni Kézdivásárhelyre. És ha már jött, újfent nyilvánvalóvá tette: a székelyek változatlanul számíthatnak a magyar kormány támogatására.
Két súlyos betegséggel kezelt gyermek számára keresnek sürgősen 0 Rh pozitív véradókat, valamint trombocita-donorokat. A felhívás elsősorban a Marosvásárhelyen élőket érinti, de a családok más településekről is segítik az önkéntesek utaztatását.
Románia azok közé az uniós tagországok közé tartozik, amelyekben a legkisebb mértékben nőtt az üzemanyag ára a közel-keleti konfliktus kirobbanása óta – nyilatkozta csütörtökön Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!