Fotó: Barabás Orsolya
Gyergyószentmiklóson folyamatosan növekszik azon utcák száma, ahol már kiépítették és működésbe hozták a szennyvízhálózatot. Sok helyen azonban még nem csatlakozhattak rá a lakók, vagy pedig nem készült el a rendszer. Emiatt jónéhány olyan utca van, ahol továbbra is emésztőgödrökbe folyik a szennyvíz. Ezeket a tartályokat rendszeresen takaríttatni kell, a szippantást rendelésre végzi el a szolgáltató.
2022. február 19., 15:022022. február 19., 15:02
2022. február 19., 15:252022. február 19., 15:25
Kellemetlenségek elkerülése érdekében rendszeresen tisztíttatni kell a háztartási szennyvízgyűjtő tartályokat, ami nehézségeket okoz az érintett lakosságnak.
„A városban kétféle szennyvízgyűjtési módszerrel találkozhatunk. Vannak pöcegödrök, amelyek régebbiek, betonfalakkal vannak körülvéve, és ezekből a talajba folyik a felgyűlt szennyvíz, ezért környezetszennyezőek, és létesítésüket ma már nem ajánlják. Emellett vannak szeptikus tartályok, amelyeknek szintén az ülepítés a lényegük, de ezeknél már előzetes szűrésen megy át a szennyvíz, és így a talajba nem jut be az uszadék és az iszap” – részletezte György János, a Gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű kommunikációs szakembere.
A szolgáltatás elvégzésére az igény bejelenthető írásban a relatii@splt.ro e-mail címen, vagy kérvény leadásával, a Virág lakónegyed 13A tömbház földszintjén található közönségszolgálati irodában.
A formanyomtatvány kérhető a pénztárnál vagy letölthető a www.splt.ro honlapról. Akik már regisztráltak a weboldalon és a felhasználói fiókjukba bejelentkeznek, direkt kérhetik a szippantás elvégzését a formanyomtatvány kitöltése nélkül.
Van, hogy napokig nincs szükség szennyvízszippantásra, máskor 24 óra alatt 5–10 igénylést is kapnak. Emiatt változó, hogy mennyi idő alatt tudnak a helyszínre érkezni, lehet 1–2 óra, de 1–2 nap is, ezért fontos, hogy ne akkor hívják őket, ha már visszafolyik a fürdőszobába a szennyvíz.
Fotó: Barabás Orsolya
A kommunikációs szakember elmondása szerint
Ez függ attól is, hogy mekkora a szennyvízgyűjtő tartály, illetve, hogy a talaj mennyire van feltelve szennyvízzel.
Fotó: Barabás Orsolya
„Az árképzés több tényező függvényében történik, a kiszippantott mennyiség, a távolság, amit meg kell tenni a helyszínig, a munkálat hossza és jellege is hordozza. Mert van, hogy nem csak szivattyúzásra van szükség, hanem takarításra és átmosásra is, és a kiszippantott anyag elszállítását is beszámítják az árba.”
A szolgáltatás díja tehát nagyon változó, átlagban 70–80 lej egy szippantás, de ennél lehet kevesebb is, illetve több, amennyiben komplexebb munkálat szükséges, vagy a város valamelyik külső részén végzik el a szolgáltatást. A fürdőszobában, konyhában érezhető szag jelzi, hogy időszerű a szippantás.
Közzétette a mezőgazdasági minisztérium a burgonyatermesztők de minimis támogatásáról szóló határozattervezetet.
A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló Roncsautó programnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
Nagy népszerűségnek örvend a sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórháznak az a kezdeményezése, mely lehetőséget teremt az egészségügyi pályára készülő diákoknak a személyes betekintésre több kórházi osztály életébe.
Átszervezik az ügyfélfogadási rendet a szentegyházi polgármesteri hivatalnál, hogy a nap egy részében az ügyfeleket fogadhassák, a másik részében pedig zavartalanul dolgozhassanak az irodai feladatokon.
Néhány nap múlva kezdetét veszi Románia idei legnagyobb sporteseménye, a divízió 1/A jégkorong-világbajnokság, amelynek április 27. és május 3. között a sepsiszentgyörgyi Sepsi Aréna ad otthont.
A gyermeknevelési pótlékot (gyerekpénzt) május 8-tól folyósítják, a nyugdíjak postai kézbesítése pedig a hónap első négy napjára kiterjedő minivakáció ellenére május 2-án kezdődik – tájékoztatott szerdán a Facebook-oldalán a munkaügyi minisztérium.
Támogatja a székelyek erőfeszítéseit vallási, nyelvi, etnikai és kulturális identitásuk megőrzésére Crin Antonescu elnökjelölt, aki szerdán a csíkszeredai megyeházán találkozott a Hargita megyei településvezetőkkel.
Elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetet.
Sepsiszentgyörgyön az Új és a Kút utcában látott munkához a Közüzemek Rt. csapata. Ugyanakkor hamarosan az Állomási-szigetet is csatlakoztatják a vízhálózatra.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségébe (UNSAR) tömörülő biztosítótársaságok összesen 56 millió lej kártérítést fizettek ki tavaly viharkárok miatt fakultatív lakásbiztosítás alapján.
szóljon hozzá!