
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Maros megyei sürgősségi bizottság több intézkedést elrendelt, miután kiderült, hogy egy nyolcvanéves dicsőszentmártoni férfit nyugat-nílusi lázzal kezelnek. Az általános szúnyogirtás mellett a helyi lakosokra is hárul felelősség, hogy ne terjedjen a súlyos megbetegedést okozó kór.
2024. augusztus 16., 14:182024. augusztus 16., 14:18
Az idős férfit július 22-én utalták be a dicsőszentmártoni kórházba, súlyos állapotban. A laboreredmények kimutatták, hogy nyugat-nílusi vírussal fertőződött meg. A szakemberek jelentették az esetet a megyei sürgősségi bizottságnak, és megpróbálták kideríteni, hogyan fertőződött meg az férfi, aki nem volt külföldön. Az állatorvosi vizsgálatok szerint
Az orvosok szerint a nyugat-nílusi láz az esetek nyolcvan százalékában tünetmentesen zajlik le, másoknál azonban hányinger, láz, fényérzékenység, izomfájdalom, kötőhártya-gyulladás és arcpirulás jelentkezhet, valamint bőrkiütések jelenhetnek meg. Súlyosabb esetben agyvelőgyulladást okozhat, az idősebbeknél gyakoribbak a szövődmények.
A Maros megyei prefektúrától kapott közlemény szerint
különösen odafigyelve a Kis-Küküllő, illetve a patakok, nádasok partjaira, környékére. Felszólítják a helyi lakosokat, hogy házuk környékén felügyeljék – sőt ha lehet, szüntessék meg – azokat a vizes helyeket, ahol a szúnyogok szaporodhatnak. Az állatoknak kitett vizet rendszeresen cseréljék, éjszakára fedjék el. Ha beteg állat van a háztartásukban, akkor azt jelentsék az állatorvosnak.

Idén augusztus elsejéig két megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
szóljon hozzá!