
A záróeseményen bemutatták projektjeiket a hallgatók
Fotó: U-Hub
A járványhelyzet ellenére idén nyáron is megrendezte a Mentorprogramot a U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség. A szabályokhoz igazodva a program hibrid rendszerben zajlott: a 100 órányi intenzív szoftverfejlesztési képzést online szervezték meg, és több diák a szakmai gyakorlaton is online formában vett részt, míg mások személyesen is bejártak az IT cégek irodájába, a megfelelő biztonsági intézkedések mellett.
2020. október 08., 14:052020. október 08., 14:05
A U-Hub 2020-as Mentorprogramjában az előzetes, szintén online tartott felvételi alapján 16 egyetemista vett részt, akik a Babeș-Bolyai Tudományegyetem, a Sapientia EMTE és a kolozsvári Műszaki Egyetem informatika és műszaki szakirányú fakultásairól érkeztek, tájékoztattak a szervezők. A szoftverfejlesztési képzést Simon Károly és Sulyok Csaba, a BBTE oktatói tartották, majd az egyetemisták szeptember végéig udvarhelyszéki IT cégeknél szakmai gyakorlatoztak.
A korábbi években a diákok a programot lezáró Mentortáborban mutatták be, hogy milyen prototípusok elkészítésén dolgoztak a nyár folyamán, de a járványhelyzet miatt idén erre sajnos nem volt lehetőség. A prezentációkra ugyanakkor ezúttal is sor került a Harghita Business Centerben, a vonatkozó előírások betartása mellett.
A programban résztvevő hallgatók összesen 11 prototípust készítettek el mentoraik irányításával. Elkészült így többek között az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF) megbízásából egy mobiltelefonos alkalmazás, amely a rendezvényszervezők és az önkéntesek közötti kapcsolatfelvételt és kommunikációt egyszerűsíti le – az applikációt hamarosan ki is adják.
Elkészült egy webes alkalmazás is, amely az egészségügyi alkalmazottak, elsősorban kórházi dolgozók mindennapjait könnyíti meg. Az alkalmazás jól átlátható felületet biztosít a betegek adatainak nyilvántartására, és segít a vizsgálatok során az adatok rögzítésében, így hozzájárul ahhoz, hogy az anamnézis felvételét követően minél pontosabb előzetes diagnózis születhessen meg.
Elkészült emellett a preferánsz kártyajáték online verziója, továbbá egy könyvajánló applikáció, egy, a mezőgazdasági munkák követését lehetővé tevő alkalmazás, egy utazástervezésre és látnivalók kiválasztására alkalmas program, valamint egy olyan app prototípusa, amely áruszállító cégek útvonaltervezését és a cégen belüli kommunikációt egyszerűsíti le.
A szimulációs fizikával foglalkozó kutatók számára is fejlesztettek eszközt a diákok, egy olyan platform prototípusát dolgozták ki, amely szimulációk futtatását és az eredmények kiértékelését teszi egyszerűbbé. Több csapat a korábbi években elindított projektet folytatott, így például az Erdélyi Kárpát-Egyesület számára készülő túraalkalmazás prototípusát fejlesztették tovább, és a nagyközönség számára már elérhető dinamikus AR-platform, az ARmore is új elemekkel egészült ki. Az elkészült projektekről bővebb információ is található a U-Hub weboldalán.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!