Hirdetés
Hirdetés

Rég volt ilyen nyugodt karácsonya a hatóságoknak

Kevés alkalommal tárcsázták az egységes segélyhívószámot. Archív •  Fotó: Pinti Attila

Kevés alkalommal tárcsázták az egységes segélyhívószámot. Archív

Fotó: Pinti Attila

Kevesebb bűncselekményt és kihágást azonosítottak a rendőrök és a csendőrök, kevesebb tűzesethez riasztották a tűzoltókat, súlyos közúti baleset pedig nem történt karácsonykor Hargita megyében. A korábbi évekhez képest nyugodtabb volt az idei ünnepi időszak.

Iszlai Katalin

2017. december 26., 22:332017. december 26., 22:33

2017. december 26., 22:362017. december 26., 22:36

A szentestét megelőző napon akadt több teendője a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőségnek, de a karácsonyi időszakban nagyrészt csendes, békés hangulat uralkodott a megyében – jelezte megkeresésünkre Suciu Gheorghe szóvivő. Mint mondta, december 23-án 39 bevetésük volt, és

két esetben róttak ki pénzbírságot 300 lej értékben tiltott helyen való alkoholfogyasztás miatt.

Hirdetés

Emellett négy bűncselekményt is azonosítottak: két eset Maroshévízen történt, itt illegális horgászat miatt állítottak elő két személyt, a másik kihágást pedig Csíkszentkirályon állapították meg, ahol ugyancsak két személyt kaptak rajta, amint engedély nélkül vágtak ki öt fát 3500 lej értékben. Szentestén 40 bevetésük volt, és egyetlen kihágást sem azonosítottak, 25-én pedig 38 bevetésen vettek részt a csendőrök, és egy esetben róttak ki pénzbírságot szintén a nem engedélyezett helyszínen való alkoholfogyasztás miatt.

korábban írtuk

Akik azért dolgoznak, hogy másoknak biztonságosan teljen a karácsony
Akik azért dolgoznak, hogy másoknak biztonságosan teljen a karácsony

Miközben a legtöbb Hargita megyei otthon, családja társaságában tölti a szentestét és a karácsonyt, olyanok is akadnak, akiknek az ünnepek alatt is dolgozniuk kell. A rendőrök, csendőrök, tűzoltók, orvosok és a diszpécserek éjjel-nappal készenlétben állnak.

A korábbi évekhez képest nyugodtabb karácsony volt az idei Incze Miklós, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes sajtószóvivője szerint is.

Az elmúlt napokban egyetlen súlyos közúti baleset sem történt a megyében.

A rendőrök 28 bűncselekményt azonosítottak a megyében, 46 esetben róttak ki pénzbírságot 17 715 lej értékben közúti, illetve a társadalmi együttélési normákkal kapcsolatos kihágások miatt. Az ünnep alatt öt gépjárművezetőnek vonták be a jogosítványát, közülük hárman alkohol befolyása alatt álltak.

A megelőzéssel kapcsolatosan egyre tudatosabbak a Hargita megyeiek, hiszen míg a korábbi években karácsony első napján több tűzesethez is riasztották a tűzoltókat például az áram alatt hagyott elektromos karácsonyfadíszek miatt,

idén december 25-én egyetlen tűzeset sem történt a megyében

– tudtuk meg Alina Maria Ciobotariutól, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivőjétől. Huszonnegyedikén viszont ötször is riasztották őket: Gyergyószárhegyen, Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában kigyulladt kéményekhez, Csíkborzsovában és Kissolymoson pedig épületekre is kiterjedő tűzesetekhez. A megyeszékhelyi Taploca utcában gyulladt ki egy kémény, a lángokat azonban sikerült időben megfékezni, így a tűz nem terjedt tovább, nem keletkezett anyagi kár.

Borzsovában egy gazdasági épületben ütött ki tűz vasárnap este: mintegy 300 négyzetméternyi tető és 3 tonna széna vált a lángok martalékává. Bár fennállt a tűz továbbterjedésének veszélye, az épületet a benne lévő tejfeldolgozáshoz használt értékes eszközökkel együtt sikerült megmenteniük a hivatásos, illetve a szépvízi önkéntes tűzoltóknak. A 20 ezer lejes anyagi kárral járó tüzet feltehetően egy meghibásodott elektromos vezeték miatti rövidzárlat okozta.

A szóvivő tájékoztatása szerint továbbá a tűzoltóság elsősegély-nyújtó csapatai (SMURD) 24-én négy, 25-én pedig öt helyszínre szálltak ki.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 26., péntek

Érettségi a kánikulában: intézkedésre kérte a tanfelügyelőségeket a minisztérium

Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.

Érettségi a kánikulában: intézkedésre kérte a tanfelügyelőségeket a minisztérium
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Jávárdi-vízesés: a természet elvette, az emberek visszaadták – videó

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.

Jávárdi-vízesés: a természet elvette, az emberek visszaadták – videó
2026. június 26., péntek

Gábor Rezső a céhes város tizenötödik Pro Urbe díjasa

A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.

Gábor Rezső a céhes város tizenötödik Pro Urbe díjasa
2026. június 26., péntek

Leggyakrabban a 100 lejes bankjegyeket hamisítják Romániában

A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.

Leggyakrabban a 100 lejes bankjegyeket hamisítják Romániában
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Levélben küldték a drogot a raboknak

Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.

Levélben küldték a drogot a raboknak
Levélben küldték a drogot a raboknak
2026. június 26., péntek

Levélben küldték a drogot a raboknak

2026. június 26., péntek

Hőségriadó: működik a vízellátás, párakapukat állítanak fel Csíkszeredában

Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.

Hőségriadó: működik a vízellátás, párakapukat állítanak fel Csíkszeredában
2026. június 26., péntek

A Harvíz Rt. kezeli ezentúl a teljes esővízelvezető-rendszert Csíkszeredában

A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.

A Harvíz Rt. kezeli ezentúl a teljes esővízelvezető-rendszert Csíkszeredában
Hirdetés
2026. június 26., péntek

A vonatok késésére is számítani kell a hőség miatt

Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).

A vonatok késésére is számítani kell a hőség miatt
2026. június 26., péntek

PSD: A PNL, az USR és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást

A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.

PSD: A PNL, az USR és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást
Hirdetés