
Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Csíkszereda húsz tanintézetében cserélik le a régi iskolai bútorzatot, amelyek tárolása érdekében egy 657 négyzetméteres raktárhelyiség bérléséről döntöttek az önkormányzati képviselő-testület hétfői rendkívüli ülésén.
2025. február 10., 11:392025. február 10., 11:39
„Szükségessé vált, hogy egy nagykapacitású raktárhelyiséget béreljünk a lecserélt iskolai bútorzatok tárolására, óriási mennyiségű bútort kell számbavenni, felértékelni, osztályozva leírni. A meghatározó részét a bútoroknak pedig Beregszászba fogjuk adományba küldeni” – magyarázta Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a hétfői soron kívüli tanácsülésen.
Mint ismert, a város 26,7 millió lejes pályázata révén a csíkszeredai tanintézetek közel 450 osztálytermének, kabinetjeinek és műhelyeinek bútorzata újul meg. A következő két-három hétben az új bútorokat szállító cégnek ki kell javítania az esetleges hibákat, amelyeket az iskolák jeleznek nekik.
Ugyanakkor a polgármestertől megtudtuk, hogy a pályázat részeként a digitális eszközök kiosztása is elkezdődött már, amely párhuzamosan zajlik a bútorozással.

Csíkszeredai tanintézetek osztálytermeinek, laborjainak, műhelyeinek, valamint pszichopedagógiai és logopédiai kabinetjeinek felszerelését, bútorzatát, eszköztárát bővítenék, cserélnék – erről döntöttek az önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén.

Elkezdték kicserélni a régi iskolai bútorzatot új, állítható padokkal, székekkel és katedrákkal a csíkszeredai tanintézetekben. A helyi önkormányzat 26,7 millió lejes európai uniós támogatást nyert az iskolai felszerelések fejlesztésére.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
4 hozzászólás