
Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Csíkszeredai tanintézetek osztálytermeinek, laborjainak, műhelyeinek, valamint pszichopedagógiai és logopédiai kabinetjeinek felszerelését, bútorzatát, eszköztárát bővítenék, cserélnék, újítanák fel – erről döntöttek a helyi önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén péntek reggel. A város 26,7 millió lejt pályázik erre a célra.
2023. március 24., 12:542023. március 24., 12:54
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az önkormányzati képviselők pénteki soron kívüli ülésén elmondta,
Az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) erre vonatkozó programjától 26,7 millió lejes finanszírozást kér a város.
A város 18 tanintézete (13 iskola és 5 napközi), valamint a Gyermekek Háza és az Iskolás Sport Klub (ISK) a kedvezményezettjei a pályázatnak. Sógor Enikő alpolgármester elmondta, műhelyfelújításra is kért a város négy szakiskolája támogatást, erre 100 ezer eurót szánhatnak a finanszírozásból, ez a legnagyobb tétel. Ezen kívül osztálytermek felújítására, bútorzat kicserélésére, informatikai és más tudományos laborok felszerelésére, pszichopedagógiai kabinetek létrehozására, eszközeiknek bővítésére pályáznak.
A dokumentumok szerint többek között 442 osztályterem bútorzatára, 14 informatikai labor, 9 tudományos labor, 53 kabinet – amelyből 18 pszichopedagógiai kabinet –, 14 sportterem, valamint 4 műhely felszerelésére kérnek támogatást.
A Duna vízhozama Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába, pénteken továbbra is 1400 köbméter másodpercenként, amely az 1985-ben jegyzett történelmi mélypontnak felel meg – közölte pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy az közalkalmazotti bértörvénynek még nincs olyan konszenzusos változata, amelyet megszavazna a parlament, de a pártok felelős hozzáállásával a következő napokban el lehetne fogadni.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő medencéjére.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
szóljon hozzá!