
Idén árnyékban tartanák a nézőket
Fotó: Csavar Attila
Elrajtol csütörtökön a négynapos Székelyföldi Lovas Ünnep: a programkínálat a szokásos módon gazdag és színes, de csak akkor lesz teljes a rendezvény, ha idén is nagyon sok néző fogja követni a műsort.
2024. augusztus 21., 14:522024. augusztus 21., 14:52
2024. augusztus 21., 15:272024. augusztus 21., 15:27
Felszerelték az új árnyékolókat a gyergyószentmiklósi lovaspályán szerdán délelőtt, ami azt teszi lehetővé, hogy több száz néző a nap sugaraitól védve követhesse a csütörtökön kezdődő Székelyföldi Lovas Ünnep eseményeit. Az idei kiadás már a 17. a sorban, és a pálya mögötti domboldalban látható felirat távolról is láttatja, hogy valami készül itt.
„Az előkészítésnek olyan stádiumában vagyunk, amikor azt mondhatjuk, hogy
– fogalmazott Bajkó Tibor főszervező a helyszínen tartott sajtótájékoztatón. Az pedig, hogy minden rendben megy, azt jelenti, hogy balesetmentesen zajlanak a versenyek és egyéb szórakoztató programok, továbbá hogy az időjárás kedvező lesz a négy nap alatt, és hogy most is nagyon sok néző látogat ki a lovaspályára.
A nyitónapon lovas szakmai konferenciát rendeznek, neves előadóktól hallhatnak új tudnivalókat a hallgatók. A lovakkal közvetlenül, napi rendszerességgel foglalkozó, és magukat fejleszteni kívánó érdeklődők mellett olyanok számára is érdekes lehet ez, akiket csak a kíváncsiság visz ki a lótartással, lovas tevékenységekkel kapcsolatos előadásokra.
Sajtótájékoztatón ismertették a tudnivalókat a szervezők
Fotó: Csavar Attila
A pénteki nap a lovas gyermeknap. Ekkor kerül sor a Székelyföldi regionális díjugrató bajnokság döntőjére, de ezen a napon külön figyelmet kapnak a nézőként érkező gyerekek is. Amint Bajkó Ildikó kifejtette, ennek tavaly volt a főpróbája, idén pedig még sikeresebbet szeretnének, sokkal több kicsiknek szóló programmal, játékokkal, érdekes foglalkozásokkal, (például patkókészítés, lovaglás, szekerezés, szénabála-labirintus) ingyenes tombolával és egyéb ajándékokkal.
Ahogy az első két napon, úgy a szórakoztató tevékenységek özönével érkező szombati és vasárnapi programra is
A szervezők számos nevet kiemeltek a kínálatból, például a visszatérő Hamza Viktória korábbi produkcióit is nagyon kedvelték a nézők a korábbi alkalmakkor, és ismét itt lesznek sok más fellépő mellett a győri Ördöglovasok is tüzes trükkjeikkel.
Bajkó Tibor hangsúlyozta még, különleges jelentőséggel bír az, hogy miután több éve betölti már az esemény fővédnöki tisztségét, ezúttal személyesen is az esemény vendége lesz Potápi Árpád János, Magyarország Miniszterelnökségének nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!