
Fotó: László Ildikó
Több mint hatvan éve épült meg a közvécé Székelyudvarhely központjában, azóta azonban nem volt jelentős felújítás a létesítményen. Tanulmány készült az épület korszerűsítésére.
2024. március 29., 19:562024. március 29., 19:56
2024. március 29., 19:592024. március 29., 19:59
Tanulmány készült a székelyudvarhelyi városközpontban lévő, 1961-es építésű közvécé felújítása érdekében – hangzott el a márciusi székelyudvarhelyi tanácsülésen.
Fotó: László Ildikó
Jelentős korszerűsítési munkálatok nem történtek ott az elmúlt évtizedekben, így jelenleg hibás az épület ivó- és szennyvízelvezető rendszere. Mindemellett
A vízszivárgások miatt jelentősen károsodtak a föld alatti építmény falai, az ajtók és az ablakok sincsenek jó állapotban, ráadásul balesetveszélyes a bejáratnál lévő korlát, és a lépcsők sem felelnek már meg az elvárásoknak.
Fotó: László Ildikó
Éppen ezért a tanulmány szerint egyebek mellett
ki kell szélesíteni a bejárati lépcsőket,
liftet kell beszerelni a mozgássérültek számára,
betonfalakat kell építeni, ki kell szélesíteni az illemhelyet,
szigeteléseket, térelválasztásokat kell végrehajtani,
meg kell oldani a vízelvezetést az épület körül és ki kell építeni a szellőztető rendszert.
Fotó: László Ildikó
A beruházás összértéke 1,1 millió lej áfástól. A rövid bemutató után a képviselők elfogadták a gazdasági mutatókat és a tanulmány tartalmát.
Fotó: László Ildikó
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
1 hozzászólás