
Fotó: László Ildikó
Több mint hatvan éve épült meg a közvécé Székelyudvarhely központjában, azóta azonban nem volt jelentős felújítás a létesítményen. Tanulmány készült az épület korszerűsítésére.
2024. március 29., 19:562024. március 29., 19:56
2024. március 29., 19:592024. március 29., 19:59
Tanulmány készült a székelyudvarhelyi városközpontban lévő, 1961-es építésű közvécé felújítása érdekében – hangzott el a márciusi székelyudvarhelyi tanácsülésen.
Fotó: László Ildikó
Jelentős korszerűsítési munkálatok nem történtek ott az elmúlt évtizedekben, így jelenleg hibás az épület ivó- és szennyvízelvezető rendszere. Mindemellett
A vízszivárgások miatt jelentősen károsodtak a föld alatti építmény falai, az ajtók és az ablakok sincsenek jó állapotban, ráadásul balesetveszélyes a bejáratnál lévő korlát, és a lépcsők sem felelnek már meg az elvárásoknak.
Fotó: László Ildikó
Éppen ezért a tanulmány szerint egyebek mellett
ki kell szélesíteni a bejárati lépcsőket,
liftet kell beszerelni a mozgássérültek számára,
betonfalakat kell építeni, ki kell szélesíteni az illemhelyet,
szigeteléseket, térelválasztásokat kell végrehajtani,
meg kell oldani a vízelvezetést az épület körül és ki kell építeni a szellőztető rendszert.
Fotó: László Ildikó
A beruházás összértéke 1,1 millió lej áfástól. A rövid bemutató után a képviselők elfogadták a gazdasági mutatókat és a tanulmány tartalmát.
Fotó: László Ildikó
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtotta a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
1 hozzászólás