
Fotó: László Ildikó
Új pályával bővítették a székelyudvarhelyi Sétatéri Stadion szomszédságában található skate parkot, a fiatalok legnagyobb örömére, akik néhány hét alatt már jócskán birtokba is vették a legújabb létesítményt.
2024. június 18., 14:452024. június 18., 14:45
Új elemmel, egy pumptrackpályával bővült Székelyudvarhelyen a skate park nemrégiben, így még nagyobb területen sportolhatnak a kerékpározók, rollerezők, BMX-esek és gördeszkások.
A pálya terve idén került fel a beruházási listára a költségvetés elfogadásakor, és az képviselő-testület jóváhagyását követően június elején össze is szerelték az új pályát – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi városháza sajtóreferensétől.
Az új pályáról a fiatalok elmondták, összességében elégedettek vele, egyelőre barátkoznak még az újdonsággal, hiszen van egy olyan kanyar is, ami veszélyesebb, ott lassítani kell. Mint mondták,
Kérdésünkre, hogy az új elem, vagy a régebbiek jobbak-e, kifejtették, nem lehet különbséget tenni, hiszen más-más trükköket lehet rajtuk végrehajtani. Míg az új elemen például ha valaki lassabban halad, akkor a többieknek is várniuk kell, addig a skate park elemeit egyszerre többen is használhatják.
Fotó: László Ildikó
A nagy népszerűségnek örvendő skate parkot egyébként év elején újította fel a a Városi Sportklub, illetve a városháza karbantartó csoportja, hiszen több eleme az évek során tönkrement.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
1 hozzászólás