Hirdetés
Hirdetés

Programkavalkád a majálisra Marosvásárhelyen és környékén

A felújított somostetői játszóteret újra birtokba vehetik a gyerekek. Archív •  Fotó: Boda L. Gergely

A felújított somostetői játszóteret újra birtokba vehetik a gyerekek. Archív

Fotó: Boda L. Gergely

Az átlagosnál melegebb, a szabadtéri programokra kiválóan alkalmas idő lesz a „hosszú hétvégén”. A marosvásárhelyi városháza koncertekkel és különböző más rendezvényekkel készül a majálisra, kedden a Víkendtelepre várja a kikapcsolódni vágyókat. A vásárhelyi RMDSZ is megszervezi a hagyományos családi majálist a Maros parton. Szovátán sok turistát várnak, beindul a fürdőváros és Vármező között közlekedő kisvonat is.

Simon Virág

Szucher Ervin

2018. április 29., 19:052018. április 29., 19:05

A „hosszú hétvégén” Marosvásárhely számít a környékbeli települések és megyék turistáira. Mint ismert,

ilyenkor tömegesen lepik el a Somostetőt és Víkendtelepet távolabbról érkező kirándulók.

Hirdetés

A Víkendtelepen is sok vendégre számítanak, ezért két hivatalos megnyitót is terveznek: egyet május elsején délelőtt, egyet ugyanaznap este. A korábban érkezőknek 11-től Jakab Csaba és Fuego énekel, a késő délutáni látogatóknak, 18 órától a Jukebox, a Deepside Deejays és Faydee zenél.

A régió legnagyobb strandjára látogatók nem csak a koncerteken szórakozhatnak, a frissen feltöltött medencék vizében is megmártózhatnak.

Az önkormányzat még külön buszjáratok indítását is kilátásba helyezte. Szintén kedden az RMDSZ a Maros-partjára, a komphoz várja a természetbe vágyókat. Gulyásfőzést, ping-pong bajnokságot, go-kart versenyt, népzenét és néptáncot, könnyűzene-koncerteket ígérnek a látogatóknak.

A hétfői és keddi szabadnapokra való tekintettel a városi és vidéki autóbuszjáratok ünnepi program szerint fognak közlekedni, számítsunk arra, hogy sokkal többet kell várakoznunk a buszmegállókban, illetve ellenőrizzük, hogy indulnak-e a vidéki járatok. Kedden zárva lesz a városi uszoda. De a megszokott program szerint működnek a bevásárlóközpontok.

Sütögetés csak kijelölt helyeken

A tűzoltóság közleményben figyelmezteti a majálisozókat, hogy flekkent, miccset csak a kijelölt helyeken lehet sütni, s a parazsat, tűzhelyet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, s távozáskor ellenőrizni kell, hogy a tűz el legyen oltva. Marosvásárhelyen a Segesvári út melletti erő szélén és a Somostetőn vannak grillezésre alkalmas helyek kialakítva.

A városháza arra biztatja a Marosvásárhelyieket, hogy amennyiben kedvük tartja a várban is piknikezhetnek, de a harapnivalót otthonról kell biztosítsák.

A Maros megyeiek legnépszerűbb kirándulóhelye legalább fél évszázada óta Szováta és környéke. A Sóvidék ezúttal is komoly turistaáradatra számít.

Parajdon a sóbánya hosszított programmal működik a napokban, és amint Seprődi Zoltán igazgató ígéri, a mélybe induló buszok is sűrűbben fognak közlekedni. Ez eddigi 16 órás zárórát 18 órára tolták ki. A két évvel ezelőtt teljesen átépített és kibővített sós vizű strand idei megnyitására azonban még várni kell legalább június első feléig.

Hasonló a helyzet Szovátán is, ahol már rég lecsengtek azok az idők, amikor a fürdővállalat kénytelen volt megnyitni a Mogyorósi-tó strandját május elsején. Egyelőre mind a Mogyorósi-, mind a Medve-tónál ácsok dolgoznak a napozó felújításán.

Zárva a Tivoli-tó strandja

Idézet
Egészen 1989-ig, ha sütött a nap, ha éjjel lehavazott is, a strandot megnyitottuk, hisz igény volt rá. Most azonban megvárjuk, hogy a víz kissé melegedjen, addig a wellness-szolgáltatásokat tudjuk ajánlani

– mondta el lapunknak Fülöp Nagy János vezérigazgató. Kérdésünkre, hogy mi a helyzet a városháza tulajdonában lévő, uniós alapokból korszerűsített Tivoli-tóval és strandjával, Fülöp – aki önkormányzati képviselő is – bevallotta, hogy nem tudja, miért nem kezdik el üzemeltetni. A létesítmény évről évre degradálódik, néhány helyi halászon kívül senki nem használja. A fürdővállalat vezetője elmondta, szállodáikba már két héttel ezelőtt lezárult a foglalás, ám szükség esetén megnyitnák a felújítás alatt álló Făget Hotel egyik részét. Fülöp Nagy János szerint nagyot lendített a kirándulási kedven a kormány döntése, miszerint április 30-án is szabadnap jár az állami szektorban dolgozóknak. A becslések alapján

Szovátán nem csak a turisták száma ugrik meg, az élet is megpezsdül a telepen. Beindul a fürdőváros és Vármező között közlekedő kisvonat, a Petőfi-parkban felállított színpadon zenés-táncos előadások várják az üdülőket, fellép a rezesbanda, a szállodák pedig különböző gyermekprogramokat szerveznek.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 25., csütörtök

Székelyföldön ismerős világutazó házába csapódott be egy BMW karácsony első napján

Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.

Székelyföldön ismerős világutazó házába csapódott be egy BMW karácsony első napján
Hirdetés
2025. december 25., csütörtök

Négyszáz sebességmérő készüléket vetnek be a karácsonyi hosszú hétvégén

Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.

Négyszáz sebességmérő készüléket vetnek be a karácsonyi hosszú hétvégén
2025. december 24., szerda

Amikor egy álom apáról lányára száll – a Csillag Születik győzteseivel beszélgettünk

Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.

Amikor egy álom apáról lányára száll – a Csillag Születik győzteseivel beszélgettünk
2025. december 24., szerda

Lemondott a TAROM vezérigazgatója

December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.

Lemondott a TAROM vezérigazgatója
Lemondott a TAROM vezérigazgatója
2025. december 24., szerda

Lemondott a TAROM vezérigazgatója

Hirdetés
2025. december 24., szerda

Csíkszéken fehér lesz a karácsony, csak óvatosan az utakon

Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.

Csíkszéken fehér lesz a karácsony, csak óvatosan az utakon
2025. december 24., szerda

Benzint locsolt élettársára a Szatmár megyei gyújtogató

Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.

Benzint locsolt élettársára a Szatmár megyei gyújtogató
2025. december 24., szerda

Már van egy áldozata az idei influenzaszezonnak

Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.

Már van egy áldozata az idei influenzaszezonnak
Hirdetés
2025. december 24., szerda

Jogosulatlan fegyverhasználat miatt került hatósági felügyelet alá egy prefektus és egy alprefektus

Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.

Jogosulatlan fegyverhasználat miatt került hatósági felügyelet alá egy prefektus és egy alprefektus
2025. december 24., szerda

Összefogásból lett ünnepibb a rászoruló gyergyóiak karácsonya

Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.

Összefogásból lett ünnepibb a rászoruló gyergyóiak karácsonya
2025. december 24., szerda

Súlyos égési sérüléseket szenvedett egy Szatmár megyei nő

Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.

Súlyos égési sérüléseket szenvedett egy Szatmár megyei nő
Hirdetés