
Szerződéshosszabbításra van szükség a Kossuth Lajos utcai tömbházsor esetében
Fotó: Veres Nándor
Az elégtelen minőségre, a hiányosságokra, pontatlanságokra van a legtöbb panasz a csíkszeredai tömbház-hőszigetelések esetében, amelyek átvétele esetenként hónapok óta tolódik. A városháza büntetőkamatokat számol, a kivitelező ígérget.
2021. szeptember 10., 19:022021. szeptember 10., 19:02
Akárcsak a korábbi években, idén sem ment zökkenőmentesen a csíkszeredai hőszigetelt tömbházak átadása-átvétele, mert az elvégzett munkálatokkal kapcsolatban nagyon sok kifogás merült fel úgy a lakók, mint a polgármesteri hivatal szakemberei részéről.
Ez a helyzet tíz, korábban részben szigetelt vagy az európai uniós támogatás feltételeinek meg nem felelő – négyszintesnél alacsonyabb – társasháznál, illetve lépcsőháznál is, amelyek hőszigeteléséhez a kormány biztosított támogatást. A Mihail Sadoveanu utca 33/D, 34., a Tető utca 20./A, 9./B, Brassói út 9./ A, B, E, Kőrösi Csoma Sándor utca 3./A, B, Kossuth Lajos utca 37., Nicolae Bălcescu utca 7., Temesvári sugárút 53/A, és a Nagy István festő sétány 6/B számú tömbházak, illetve lépcsőházak külső burkolása és újrafödése tavaly jórészt elkészült, idén főként a lakók által jelzett és kifogásolt hiányosságok, hibák kijavítása volt napirenden. Ez azonban úgy elhúzódott, hogy jelenleg egyetlen átvétel sem történt még meg.
– tudtuk meg Bors Béla alpolgármestertől. A határidő időközben eltelt, az átvétel továbbra is késik, a városháza több felszólítást is küldött a cégnek, amely legutóbb szeptember közepére ígérte, hogy átadja a munkálatokat.
Fotó: Veres Nándor
A másik öt társasház esete ennél is problémásabb. A Brassói út 9. A, B, E számú tömbháznál, ahol tavaly is sok volt a panasz a lakók részéről a lakástulajdonosi egyesület által összeállított hibalistát március végén átadták a kivitelezőnek, május 20-tól kezdődően a szerződésnek megfelelően napi 701 lej büntetőkamatot számol a cégnek a polgármesteri hivatal, mert a javítások még nem készültek el. Hasonló a helyzet a Kőrösi Csoma Sándor 3/A, B számú tömbháznál is, ahol június 6-tól számolják a napi 614 lejes büntetőkamatot – tudtuk meg. További három tömbháznál is vannak hiányosságok, ezeket viszont a kivitelező csak akkor tudja kijavítani, ha az első 5 társasház átvétele megtörtént – ismertette a helyzetet Bors Béla. Az alpolgármester leszögezte,
A Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség nyújtotta európai uniós támogatásnak köszönhetően további nyolc csíkszeredai tömbház hőszigetelését kell ebben az évben befejezni. A Lendület sétány 10., 14., a Pacsirta sétány 2., és a Testvériség sugárúti 13. szám alatti tömbházak mellett a Testvériség sugárút 16. és 22./A szám alatti toronyházaknál, illetve a Mihai Eminescu utca 2.-4. szám alatti nyolcemeletes társasháznál zajló munkálatok átvétele egy, legtöbb két hónapon belül megtörténik, néhány helyszínen a lakók által jelzett hiányosságok kijavításán dolgoznak – tudtuk meg.
– számolt be az alpolgármester. A toronyházaknál a lifteket is kicserélték, használatba is adták. A Kossuth Lajos utca 20-26. szám alatti tömbházsornál ez is nehézkesebb, a meglévő 6 felvonóból 3 cseréje megtörtént, de használni még nem lehet ezeket a szükséges műszaki engedély hiányában, így a lakók kénytelenek gyalog járni a magasabb szintekre is.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
1 hozzászólás