
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Jelenleg is zajlanak a kizárólag erdélyi szereplőkkel készülő István, a király próbái. Az alkotócsapat gőzerővel dolgozik, hogy a történelmi jelentőségű előadást a legmagasabb színvonalon mutathassák be augusztus 20-án a Sepsi Arénában. Dancs Zsolt producert kérdeztük a legfrissebb tudnivalókról.
2021. június 28., 09:572021. június 28., 09:57
– Tervezik-e rögzíteni a beharangozott öt előadás valamelyikét?
– Rögzíteni mindenképp fogjuk, mivel ez egy történelmi pillanat nekünk és a közönségnek is. Úgy gondolom, hogy egy ilyen esemény mindenképp fenn kell maradjon az utókor számára. Arról, hogy be is mutatjuk-e a felvételt, még nem született döntés.
– Előfordulhat, hogy a tervezett öt előadást továbbiak is követik majd?
– Most egyelőre az öt sepsiszentgyörgyi előadásra koncentrálunk, de igen, tervezünk egy utóéletet a darabnak.
– A legendás szerzőpáros (Szörényi Levente és Bródy János) azt nyilatkozta, hogy szeretnének jelen lenni. Megvalósul majd ez a terv?
– Természetesen beszéltünk velük, és tartjuk a kapcsolatot folyamatosan. Igyekszünk úgy egyeztetni a programjaikat, hogy jelen lehessenek az öt előadás valamelyikén.
– Arra van esély, hogy ők is színpadra lépnek, például Bródy János a regős szerepében?
– Nincsenek ilyen terveink, mert kezdettől fogva az volt az elképzelés, hogy ebben az előadásban kizárólag erdélyi, székelyföldi alkotók, színészek, zenészek vegyenek részt. Ehhez tartjuk magunkat, nincsenek magyarországi vendégelőadók a produkcióban. A két szerző díszvendégként lesz jelen az eseményen.
– A járványügyi korlátozások milyen akadályokat állítottak eddig a csapat elé, és hogyan oldották meg őket?
– Nagyon sok nehézséget okozott a járvány, de volt sok jó hatása is. Meggyőződésem, hogy az, hogy ilyen jól haladunk a produkció előkészítésével, nagy részben köszönhető a járványnak. Meglátásom szerint a legnagyobb vesztese a rendezvényszervezés és a kultúra volt ennek a járványnak, de emiatt nagyon sokat tudtunk próbálni, hiszen a színészeket, zenészeket, táncosokat össze tudtuk gyűjteni Sepsiszentgyörgyre. Már november óta aktívan próbálunk, és március harmadikától a teljes csapatot össze tudtuk toborozni. Ez a járvány és a lezárások nélkül valószínűleg nem lett volna lehetséges.
– Várhatóan mikortól lehet jegyet vásárolni az előadásokra?
– Szeretnénk biztos adatokkal tájékoztatni a nézőket, ezért erről valószínűleg csak júliusban lesz információ. Addig is várunk, mert folyamatosan alakul a járványhelyzet, és bár a jelenlegi állás szerint az aréna 70 százalékos telítettséggel működhet, reménykedünk, hogy ez javul az elkövetkező két hónapban. Amint végleges döntés születik, az érdeklődők minden információt megtalálnak a kultúra.ro honlapon, a produkció Facebook-oldalán és a sajtóban.
Mihálykó Tihamér
A szerző egyetemi hallgató, szakmai gyakorlatát a Székelyhon.ro portálnál végzi.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!