
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Sokadjára törték össze ismeretlenek a székelyudvarhelyi Sétatéren lévő kerékpáros tanulópálya kis útjelző tábláit. Mindemellett szerdán megrongálták a korcsolyapálya férfi mosdójának ajtóit is.
2023. január 12., 13:512023. január 12., 13:51
2023. január 12., 14:142023. január 12., 14:14
Ismét elhajlították, összekarcolták, többet pedig szét is törtek a Sétatéren lévő kerékpáros tanulópálya útjelző táblái közül. Nem ez az első alkalom, hogy ott rongálnak.
Rongálások a kerékpáros tanulópályán...
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal szóvivője lapunknak elmondta,
Remélik, hogy sikerrel járnak.
... és a jégpálya mosdójában
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Arról is beszélt lapunknak a szóvivő, hogy szerdán este
amelyet mindössze két hete cseréltek újra. Sőt, a közelben egy oszlopon lévő lámpatest búráját is összetörték.
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
1 hozzászólás