
Fotó: Haáz Vince
Június 30-ig érvényben maradnak, azaz nem csökkennek a szolgáltatásokért járó pontértékek az egészségügyi alapellátásban és a járóbeteg-szakellátásban. Ez azonban csak időlegesen jelent megoldást – vélik az érintettek.
2024. január 19., 14:402024. január 19., 14:40
A Román Orvosi Kamara (CMR) és a Országos Egészségbiztosítási Pénztár illetékesei közötti csütörtöki tárgyalások eredményét Daniel Coriu, a Román Orvosi Kamara (CMR) elnöke jelentette be.
Cosmin Alexandrescu, a járóbeteg-szakellátásban dolgozó orvosok egyesületének elnöke azonban úgy véli, hogy
Dr. Biró László, a Hargita Megyei Orvosi Kollégium elnöke megkeresésesünkre válaszolva elmondta, úgy látja, pillanatnyilag felszusszanhat mindenki, de az igazi tárgyalások csak most következnek.
Megtörténhet, hogy újratárgyalják a családorvosok és az egészségbiztosító közötti szerződési feltételeket, vagy megpróbálnak forrásokat találni a tapasztalható finanszírozási hiányra – ezt egyelőre még nem lehet tudni.
– szögezte le.
Rámutatott, a történteknek sajnos nincs jó üzenete a fiatal kollégák felé.
– fogalmazott az orvosi kollégium elnöke.
Biró László hozzátette, örül annak a teljes összefogásnak, ami a családorvosok körében kialakult. Ritka, hogy országszerte így össze tud kovácsolódni az orvostársadalom egy szegmense – jegyezte meg.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
szóljon hozzá!