
Kerékpárosok, gyalogosok használták ki az autómentes időszakot
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen ezen a hétvégén – az ortodox húsvéti ünnepre való tekintettel – már pénteken 14 órakor lezárják a városközpont egyik felét, valamint az Enescu és a Bolyai utcát.
2021. április 30., 09:012021. április 30., 09:01
A gépkocsik csak a Színház tér felőli részen közlekedhetnek majd, a főtér másik része, valamint a két fent említett utca hétfőn 18 óráig a gyalogosoké lesz. Marosvásárhely főterét több éves kihagyás után az elmúlt hétvégén zárták le első alkalommal, a gyalogosok, kerékpárosok nagy örömére.

Gondatlanul „száguldozó” gyermekek, aggódva utánuk futkorászó szülők, napsütés és félig lezárt központ – hosszú évek után első alkalommal zárták le Marosvásárhely főterének egy részét és két közeli utcát a hétvégén. A kezdeményezés jó, a kivitelezésen finom&
Soós Zoltán polgármester azt mondta, több pozitív visszajelzés érkezett a városlakók részéről, akik örülnek annak, hogy szép idő esetén nyugodtan hajtányozhatnak, biciklizhetnek, sétálhatnak a főtéren. A városvezető hozz'tette, jelenleg készül a műszaki terv és szükség van a közlekedésrendészet jóváhagyására is ahhoz, hogy a Kultúrpalota melletti Enescu utcát ne csak hétvégére és ünnepnapokra, hanem teljes egészében lezárják. De nemcsak az utcát, hanem a palota előtti kis teret is. Soós úgy értékelte erre már idén nyáron sor kerül.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
szóljon hozzá!