
Idén is ezreket várnak a gyergyószentmiklósi Egyfeszt összművészeti fesztiválra. Archív
Fotó: Egyfeszt
Negyedszerre tartják meg Gyergyószentmiklóson az Egyfeszt összművészeti fesztivált. A szervezők az elmúlt hetekben sorozatban jelentették be egy-egy fellépő nevét. Így már tudható, hogy az Egyfeszt első hétvégéjén koncertezik a Parov Stelar és a Tankcsapda is.
2024. május 24., 20:382024. május 24., 20:38
Parov Stelar az electro swing koronázatlan királya, aki nem sűrűn fordul meg mifelénk bandájával, de annál több a rajongója Erdélyben is. Aki pedig még nem ismerné, az gyorsan-gyorsan keressen rá a zenei platformokon, és azonnal rá fog jönni, hogy a koncertjük igen különleges élménynek, hatalmas bulinak ígérkezik – írják az Egyfeszt szervezői kedvcsináló közleményükben.
A Tankcsapdát pedig nem kell bemutatni senkinek. Az Egyfeszt szerkezete ezután sem változik, augusztus 1–4. között Gyergyószentmiklós számos pontján szól majd a zene. Fellép például a Mobilmánia Vikidál Gyulával, a Folkudvarban a Tarló Zenekar húzza a talpalávalót, Lóci is játszik a közönségnek, de itt lesz a Kollár-Klemencz Kamarazenekar és az Elefánt is.
Kassay Péter főszervező rámutatott,
Érdemes naponta lesni az Egyfeszt közösségi felületeit, hiszen sorra jelennek meg az újabb és újabb fellépőnevek: zenészek, képzőművészek, költők, színházi társulatok, produkciók kínálatai. Úgy, ahogy egy összművészeti fesztiválhoz illik.
És míg kevés név ismert, érdemes gyorsan rácsapni a még kedvezményes elővételi fesztiválbérletekre, hiszen szépen fogynak, és gyorsan fogynak a napok is, amíg még kedvezményesen kaphatók – írják a szervezők.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
szóljon hozzá!