
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
A Tulipán és a Vásárhelyi Gergely utcákban szeretné bővíteni az ivóvíz- és szennyvízhálózatot a székelyudvarhelyi önkormányzat – derült ki a képviselő-testület hétfői soron kívüli ülésén. Pályázatot nyújtanak be a projekt finanszírozására.
2024. augusztus 12., 10:112024. augusztus 12., 10:11
Elkészült a megvalósíthatósági tanulmány, ami a székelyudvarhelyi Csereháton lévő Tulipán és Vásárhelyi Gergely utcák ivóvíz- és szennyvízhálózatának kibővítéséhez szükséges – ennek a műszaki és gazdasági mutatóit fogadták el hétfőn reggel a képviselő-testületi tagok. A projektről érdemes tudni, hogy
Összesen 17 fogyasztó csatlakozhatna a szennyvíz-, valamint 14 az ivóvízhálózatra. A beruházás teljes értéke 2,5 millió lej, a kivitelezést 3 hónap alatt meg lehet oldani.
A soron kívüli ülésre azért volt szükség, mert az országos helyreállítási terv programjában csütörtökig lehet leadni pályázatot az elképzelés finanszírozása érdekében – válaszolta a tanácsosok kérdésére Vladovici Csilla, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal beruházási részlegének osztályvezetője.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
Az adóhatóság (ANAF) kedden közölte, hogy megkezdte a közel 46,8 millió lejes tartozás behajtását a Gabriel Resources Limitedtől, és kényszervégrehajtás alá vonta a cég Roșia Montană Gold Corporationben birtokolt részvényeit.
Jövőre adómentességet élveznek az üvegházak, fóliasátrak, gombatermesztő farmok és a silók – jelentette be a pénzügyminiszter a kedd esti kormányülés utáni sajtótájékoztatóján.
Elfogadta a kormány a jövő évi költségvetés kidolgozásához szükséges úgynevezett salátarendeletet – jelentette be kedd esti sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Az elkövetkező időszakban hófúvással kísért havazásra lehet számítani Hargita megyében. A megyei utakon közlekedőknek lehetőségük van bármilyen jellegű elakadás, útakadály vagy közlekedési probléma azonnali jelzésére is.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
szóljon hozzá!