
Tavaly újakra cserélték a Szív utcai kazánház kéményeit
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt években felgyűlt veszteségek fedezésére két millió lejt, „szubvencióra" pedig 3 millió lejt biztosít a csíkszeredai önkormányzat a távhőszolgáltató Goscom Rt. számára. Most készül a vállalat 2024-es költségvetése, amely alapján hozzávetőleg 12,9 millió lejből fognak gazdálkodni ebben az évben.
2024. február 21., 13:252024. február 21., 13:25
2024. február 21., 13:262024. február 21., 13:26
A csíkszeredai önkormányzati képviselők legutóbbi ülésén elfogadták a város idei költségvetését, amelybe belefoglaltak 5 millió lejes összeget a távhőszolgáltató Goscom Rt. számára. Biró Hajnalkától, a vállalat igazgatójától megtudtuk,
Fotó: Pinti Attila
Ugyanakkor megtudtuk, hogy folyamatban van a vállalat idei költségvetésének véglegesítése: a bevételi oldalon 12,9 millió lejjel számolnak.

Május utolsó napján szerelték le a csíkszeredai, Szív utcai kazánház két, régi kéményét a zöldövezet felőli oldalon. Hamarosan ezek helyére kerülnek az új, három elemből álló kémények, amiket szintén ipari emelődaru segítségével emelnek a helyükre.
Rákérdeztünk arra is, hogy terveznek-e idén nagyobb beruházást, amire az igazgató azt válaszolta, hogy olyan látványos beruházás, mint tavaly a Stadion kazánház kéményeinek cseréje, nincs tervezve, azonban

Újabb látványos – ezúttal pedig útlezárással is járó – munkafolyamat zajlott csütörtökön a csíkszeredai, Szív utcai kazánháznál. Most a Decemberi Forradalom és a Szív utcák találkozásánál levő kéményeket bontották le.
Hosszútávon pedig a távhőrendszer bővítése szerepel az elképzelések között, tette hozzá. Mindezek a fejlesztések a város költségvetéséből valósulnak meg.

Az utolsó munkafázisokhoz érkeztek a csíkszeredai, Szív utcai kazánház kéményeinek kicserélési munkálatai hétfőn, ugyanis az utcafronton is a helyükre kerültek az új, több modulból összerakott ipari kémények.
A gigakalória lakossági árát egyelőre nem tervezik emelni, amennyiben a költségek nem fognak jelentősen növekedni, nem lesz szükség a hőenergia előállítási árának növelésére. Így
Fotó: Borbély Fanni
Jelenleg egyébként 1755 lakrész, 19 intézmény valamint 15 cég kapja a távhőt a Goscom Rt.-től.
A gigakalória lakossági ára ingadozott az elmúlt években, a teljesség igénye nélkül az alábbi módon alakult:
Ezután ismét drágítás következett: 2022. októberében 360 lejre, majd
Fotó: Borbély Fanni
A távhőrendszeren maradt egyik csíkszeredai garzonlakás januári számlája szerint közel 270 lejbe került a lakás fűtése, lakója úgy fogalmazott, egész télen nem kellett fáznia, állandóan jól ment a fűtés. Hasonló árat számláztak ki egy Szív utcai, szintén garzonlakás lakójának is. A lakás bérlője érdeklődésünkre arról panaszkodott, hogy szerinte túlságosan is sokat megy a fűtés. Mint mondta,
Ezt jelezte a lakószövetségnél is, ahol azt válaszolták, hogy az idősebb lakók ezzel ellentétben igénylik a jó meleget.
Fotó: Borbély Fanni
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
Szélre, hóviharokra és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Bár a riasztás elsősorban az ország déli és délkeleti részeit érinti, Székelyföldön is fagyos időjárás lesz a hét második felében.
A tervek szerint levélben fognak szavazni a bírák és ügyészek az államfő által a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) kezdeményezett referendumon – közölték az elnöki hivatal illetékesei.
Közzétették hétfő este a pénzügyminisztérium honlapján a jövő évi költségvetés elfogadásához szükséges és egyéb stratégiai intézkedéseket tartalmazó úgynevezett salátarendelet tervezetét.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
1 hozzászólás