
Tavaly újakra cserélték a Szív utcai kazánház kéményeit
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt években felgyűlt veszteségek fedezésére két millió lejt, „szubvencióra" pedig 3 millió lejt biztosít a csíkszeredai önkormányzat a távhőszolgáltató Goscom Rt. számára. Most készül a vállalat 2024-es költségvetése, amely alapján hozzávetőleg 12,9 millió lejből fognak gazdálkodni ebben az évben.
2024. február 21., 13:252024. február 21., 13:25
2024. február 21., 13:262024. február 21., 13:26
A csíkszeredai önkormányzati képviselők legutóbbi ülésén elfogadták a város idei költségvetését, amelybe belefoglaltak 5 millió lejes összeget a távhőszolgáltató Goscom Rt. számára. Biró Hajnalkától, a vállalat igazgatójától megtudtuk,
Fotó: Pinti Attila
Ugyanakkor megtudtuk, hogy folyamatban van a vállalat idei költségvetésének véglegesítése: a bevételi oldalon 12,9 millió lejjel számolnak.

Május utolsó napján szerelték le a csíkszeredai, Szív utcai kazánház két, régi kéményét a zöldövezet felőli oldalon. Hamarosan ezek helyére kerülnek az új, három elemből álló kémények, amiket szintén ipari emelődaru segítségével emelnek a helyükre.
Rákérdeztünk arra is, hogy terveznek-e idén nagyobb beruházást, amire az igazgató azt válaszolta, hogy olyan látványos beruházás, mint tavaly a Stadion kazánház kéményeinek cseréje, nincs tervezve, azonban

Újabb látványos – ezúttal pedig útlezárással is járó – munkafolyamat zajlott csütörtökön a csíkszeredai, Szív utcai kazánháznál. Most a Decemberi Forradalom és a Szív utcák találkozásánál levő kéményeket bontották le.
Hosszútávon pedig a távhőrendszer bővítése szerepel az elképzelések között, tette hozzá. Mindezek a fejlesztések a város költségvetéséből valósulnak meg.

Az utolsó munkafázisokhoz érkeztek a csíkszeredai, Szív utcai kazánház kéményeinek kicserélési munkálatai hétfőn, ugyanis az utcafronton is a helyükre kerültek az új, több modulból összerakott ipari kémények.
A gigakalória lakossági árát egyelőre nem tervezik emelni, amennyiben a költségek nem fognak jelentősen növekedni, nem lesz szükség a hőenergia előállítási árának növelésére. Így
Fotó: Borbély Fanni
Jelenleg egyébként 1755 lakrész, 19 intézmény valamint 15 cég kapja a távhőt a Goscom Rt.-től.
A gigakalória lakossági ára ingadozott az elmúlt években, a teljesség igénye nélkül az alábbi módon alakult:
Ezután ismét drágítás következett: 2022. októberében 360 lejre, majd
Fotó: Borbély Fanni
A távhőrendszeren maradt egyik csíkszeredai garzonlakás januári számlája szerint közel 270 lejbe került a lakás fűtése, lakója úgy fogalmazott, egész télen nem kellett fáznia, állandóan jól ment a fűtés. Hasonló árat számláztak ki egy Szív utcai, szintén garzonlakás lakójának is. A lakás bérlője érdeklődésünkre arról panaszkodott, hogy szerinte túlságosan is sokat megy a fűtés. Mint mondta,
Ezt jelezte a lakószövetségnél is, ahol azt válaszolták, hogy az idősebb lakók ezzel ellentétben igénylik a jó meleget.
Fotó: Borbély Fanni
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
1 hozzászólás