
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A hétfői adatokkal ellentétben, amikor egyetlen új koronavírussal fertőződött beteget sem jegyeztek, keddre ismét öttel emelkedett a fertőzöttek száma Hargita megyében.
2020. augusztus 11., 13:372020. augusztus 11., 13:37
2020. augusztus 11., 13:562020. augusztus 11., 13:56
Az elmúlt 24 órában öt új koronavírussal fertőződött személyt azonosítottak Hargita megyében – derül ki a prefektusi hivatal közleményéből. Így
Nőtt azok száma is, akik gyógyultan hagyhatták el a kórházakat, az egészségügyi intézményekből újabb tíz személy távozott, a járvány kezdete óta ez 480 pácienst jelent.

1215 új fertőzöttel 63 762-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában – közölte kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Hétfőhöz képest kevesebb, 76 fertőzöttet tartanak a csíkszeredai, a székelyudvarhelyi, a gyergyószentmiklósi és a maroshévízi kórházakban kezelés céljából vagy megfigyelés alatt. A megyében 34 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 320-an pedig házi karanténban vannak.
– olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. A hatóságok ellenőrzik a járvány miatt elrendelt korlátozások betartását, és a szabályok áthágása esetén bírságolnak.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
1 hozzászólás