
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
1215 új fertőzöttel 63 762-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában – közölte kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
2020. augusztus 11., 13:142020. augusztus 11., 13:14
2020. augusztus 11., 13:452020. augusztus 11., 13:45
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 610 | Országos | 63 762 |
| Kovászna | 536 | Elhunyt | 2764 |
| Maros | 1094 | Gyógyult | 30 585 |
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt 24 óra alatt 1215 fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 63 762. Ezt megelőzően hétfőn 779-cel, vasárnap 1145-tel, szombaton 1350-nel, pénteken 1378-cal – ami az eddigi rekord –, csütörtökön 1345-tel, szerdán 1309-cel, múlt kedden 1232-vel emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
Eddig összesen 30 585 pácienst nyilvánítottak gyógyultnak, 6756-en pedig tünetmentesek voltak, így ők tíz nap után elhagyhatták a kórházat.
Ezidáig 1 404 845 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, ezek közül 19 491-et az elmúlt 24 órában végeztek el. Ami az újrateszteléseket illeti, az elmúlt 24 órában 613, korábban pozitív teszttel rendelkező személynek lett ismét pozitív a tesztje.
Harmincöt koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés tegnap óta, ezzel 2764-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.

A hétfői adatokkal ellentétben, amikor egyetlen új koronavírussal fertőződött beteget sem jegyeztek, keddre ismét öttel emelkedett a fertőzöttek száma Hargita megyében.
Jelenleg összesen 7436 beteget ápolnak az ország különböző kórházaiban (egy nappal korábban 7763-at), intenzív osztályon 485 személyt kezelnek, ami az eddigi rekord (egy nappal ezelőtt 476).
Románia területén 7161, koronavírussal fertőzött személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 5419 pedig intézményes karanténban. További 20 562 személy van lakhelyi, 159 pedig intézményes vesztegzár alatt. A koronavírus-járvány terjedésének megelőzését, illetve legyőzését szolgáló törvény rendelkezései értelmében a rendőrök és a csendőrök 988 személyt büntettek meg összesen 210 250 lejre az elmúlt 24 órában.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
szóljon hozzá!