
Fotó: Haáz Vince
Jó hírt kaptak a Székelyföldön élők: októbertől naponta lehet repülővel utazni Marosvásárhely és Budapest között. Azoknak viszont továbbra is várniuk kell, akik a Kolozsvár és a magyar főváros között közlekedő Wizz Air járat újraindítását remélték.
Október 27-étől napi járatokat indít a Wizz Air diszkont légitársaság a marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtérről Budapestre és vissza – jelentette be hétfői sajtótájékoztatóján Péter Ferenc, a légikikötőt fenntartó Maros Megyei Tanács elnöke és Paulina Gosk, a légitársaság kommunikációs menedzsere. Mint elhangzott,
A légitársaság Romániában elsőként, 2006 júliusában a marosvásárhelyi légi kikötőből indított járatokat, ezért különleges kapcsolat fűzi ehhez a reptérhez. Idén előreláthatóan 184 ezer utas fog repülni az innen indított járatokon, jövőre pedig szeretnék elérni a 264 ezer utast.
Fotó: Gálna Zoltán
Paulina Gosk a hétfői sajtótájékoztatón arról is beszélt, hogy folyamatosan fejlesztenek, és szakembereik tanácsára új úti célokat iktatnak be, változtatnak a régieken. Ami a naponta Budapestre induló járatokat illeti, megtudtuk, hogy október 27-étől lehet majd a hét bármely napján a magyar fővárosba utazni.
Jelenleg heti két járat üzemel a magyar főváros és Marosvásárhely között.
Péter Ferenc szerint a napi oda-vissza járat fontos a két ország közötti viszony javítása érdekében is, de pozitív hatása lehet a turizmusra és az üzleti kapcsolatokra is. A Maros megyei tanács elnöke nem tartja kizártnak, hogy
A tanácselnök arról is beszélt, hogy a budapesti repülőtérről 47 országba, 133 célállomásra lehet repülni, így a napi szintű összeköttetés által a székelyföldiek is egyetlen átszállással, sokkal egyszerűbben és gyorsabban juthatnak el szerte Európába és nem csak.
Fotó: Gálna Zoltán
Péter Ferenc köszönetet mondott a magyar kormány tagjainak, amiért közbenjártak annak érdekében, hogy naponta járatok indulhassanak Marosvásárhelyről Budapestre. Ami a jövőbeli terveket illeti, elmondta,
megkönnyítve a reptérre jutást azoknak, akik a Marosvásárhely–Budapest járaton szeretnének repülni.
A kolozsvári járatra még várni kell
Csalódniuk kellett ugyanakkor mindazoknak, akik a hétfői sajtótájékoztatótól a Budapest–Kolozsvár repülőjárat újraindítását remélték. A kincses várost a magyar fővárossal összekötő repülőjárat újraindításáról májusban David Ciceo, a kolozsvári reptér igazgatója tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel. „Megvitattuk egy Kolozsvár és Budapest között rendszeresen közlekedő repülőjárat bevezetésének lehetőségét, ami nagy fontossággal bír mindkét város számára. Orbán Viktor támogatásáról biztosított, folytatni fogjuk a megbeszéléseket, és meggyőződésünk, hogy jövő évben sikerül elindítani egy menetrend szerinti járatot ezen az útvonalon. A budapesti repülőtér sokkal nagyobb, és úgy gondolom, hogy az új járat hasznára válik mind Budapestnek, mind Kolozsvárnak” – nyilatkozta akkor David Ciceo.
Kolozsvár és Budapest között még a Malév állami légitársaság létezése idején lehetett rendszeresen repülni, majd a marosvásárhelyi repülőtér kifutópályájának felújítása idejére a WizzAir 2016-ban költöztette budapesti járatát Kolozsvárra. Tavaly júniusban azonban újból megnyílt a légikikötő, így a pesti járat ismét Marosvásárhelyen száll le.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
Idén is töretlen népszerűségnek örvendett a Rádió GaGa Mikulásváró rendezvénye Székelyudvarhelyen: péntek délután több száz apróság várta szüleivel, nagyszüleivel a piros ruhás jótevőt a Riverside bevásárlóközpont melletti téren.
Kicsik és nagyok, szülők, nagymamák, baráti társaságok vették birtokukban pénteken este Marosvásárhely főterét, ahol megnyílt a karácsonyi vásár, felkapcsolták a díszkivilágítást. Idén sikerült helyivé és eredetivé tenni az ünnepi pillanatokat.
A sepsiszentgyörgyi motorosok idén is piros köpenyre cserélték a bőrkabátot, hogy szebbé tegyék az ünnepet a városban és környékén lakó gyerekek számára. A motoros Mikulások ezúttal a főtéri karácsonyfa körül is tettek egy kört.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő az úgynevezett Nordis-törvényt, amely egyebek mellett felső határt szab a lakásvásárláskor fizetett előlegnek.
A legfelsőbb bíróság tagjai pénteken egyhangúlag úgy döntöttek, hogy megtámadják az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
1 hozzászólás