
Fotó: Egyfeszt sajtószolgálat
A tervek szerint négy napra összművészeti, kulturális és zenei fesztivál helyszínné változik július végén a Gyergyói-medence. Az Egyfeszten neves előadók lépnek színpadra, a térség „könnyen fogyasztható”, szórakoztató, látogatókat vonzó módon kerülne fel a Kárpát-medence kulturális és turisztikai térképére.
2021. április 06., 17:032021. április 06., 17:03
Omega, Boban Markovic, Csík Zenekar, Deák Bill Gyula, Kiscsillag, Bagossy Brothers Company – néhány név a július 29. – augusztus 1. között Gyergyószéken sorra kerülő Egyfeszt fesztivál fellépői közül.
A Gyergyói-medence települései pár éve a budapesti Székely Fesztiválon jelentek meg közösen, és akkor fogalmazódott meg az igény, hogy
Most azért fognak össze a gyergyóiak, hogy a térséget a kapolcsi Művészetek Völgye fesztivál mintájára egy kulturális és művészeti esemény helyszínévé tegyék.
Amint Kassay Péter főszervező az eseményt bejelentő sajtótájékoztatón így fogalmazott:
A szervezők hite szerint egy kultúrát úgy tudnak meghatározni, ha kontextusba helyezik, vagyis egymás mellé helyezik a lokálist a globálissal. Olyan fesztiválprogramot állítottak össze, amely egyrészt idevonzza a szórakozni vágyót, kulturális, művészeti, szórakoztató és turisztikai programokat kínálva, ugyanakkor
A központi helyszín Gyergyószentmiklós lesz, azaz itt zajlanak majd a nagy koncertek, és számos más kisebb program, de
Egy asztalnál a szervezők. Remélik, hogy idén nyáron már korlátozások nélkül lehet majd fesztiválozni
Fotó: Egyfeszt sajtószolgálat
A sajtótájékoztatón Alfalu, Szentmiklós, Csomafalva, Ditró, Újfalu, Szárhegy és Remete polgármesterei voltak jelen, és osztottak meg néhány információt arról, ami a fesztivál négy napja alatt várható, de Borszék sem marad ki a buliból. Jelentős támogató az önkormányzatok mellett a budapesti Hagyományok Háza és a Magyar Turisztikai Ügynökség.
Hargita Megye Tanácsa a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti központ révén kapcsolódik be az erre a célra létrehozott Ice Flora Alapítvány által szervezett fesztivál támogatásába. Barti Tihamér, a megyei önkormányzat alelnöke hangsúlyozta, az, hogy most 2021 márciusában ilyen szintű rendezvényen gondolkodnak azt is jelzi, hogy
Nagy érdeklődésre is számíthatnak, az emberek várják már hogy végre lehetőségük legyen kikapcsolódni szabadtéri rendezvényeken. Gyergyó könnyűzenei nagyhatalommá vált az innen kiemelkedett együtteseknek köszönhetően, jó táptalaja tehát ez a vidék a zenének, kultúrának – fogalmazott.
A program még nem végleges, számos lehetséges fellépővel még egyeztetnek, de az Egyfeszt struktúrája már kialakult, Gyergyószentmiklóson többek közt
(többek közt a Visegrádi palotajátékokat működtető Szent György Lovagrend tart itt bemutatókat).
Rendezvényhelyszín lesz még Gyilkostó, vagy a gyergyóújfalvi kőbánya is, a ditrói nagytemplom pedig komolyzenei koncerteknek ad majd helyet.
Elhangzott: amellett, hogy sok látogatót várnak az egész Kárpát-medencéből,
Az Egyfesztbe beépül Gyilkostói Népművészeti Sokadalom, Remete és Szárhegy is erre a rendezvényre koncentrál, nem szervez külön falunapokat, de a többi helység (amelyeknek a július végi időponttól távol van a búcsús ünnepe) ettől függetlenül megszervezi a falunapjait, és nem cseréli le ez a Szent Miklós Napokat sem.
Kassay Péter hangsúlyozta, az Egyfeszt fesztivált eredetileg 2020 nyarára tervezték, de a járvány miatt az nem valósult meg. Jelenleg többféle forgatókönyv létezik arra vonatkozóan, hogy a járvány alakulásától függően miként lehet majd júliusban fesztiválokat szervezni. Most úgy terveznek, mintha 2019 nyara lenne, azaz minden kötöttség nélkül lehetne tömegrendezvényeket tartani.
Az eseménynek pedig egyik fontos fellépője lesz az Omega együttes is – szögezte le Kassay, annak ellenére, hogy az év elején, a zenekar két tagja is elhunyt.
Kóbor János és a többi élő tag még néhány koncertet vállalnak az Omega-formációban, ezek egyike lesz a gyergyószentmiklósi.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!