
Fotó: Pixabay
Az Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) marosvásárhelyi osztálya októberben is több túrát szervez, amelyre várja tagjait és azokat, akik szeretnének egy-egy napot a természetben tölteni.
2024. október 11., 12:472024. október 11., 12:47
Fedezzük fel a természet legszínesebb arcát! mottóval szerveznek a marosvásárhelyi EKE-tagok több túrát is októberben.
Családosokat is várnak október 12-én, szombaton egy könnyed sétára Vármezőre. A táv 6 km, mindössze 150 m szintkülönbséggel, tökéletes mindazok számára, akik egy kellemes, őszi kirándulásra vágynak. A túra vezetője Szántó Emese, érdeklődni és iratkozni nála lehet a 0751 459 951-es telefonszámon.
Akik a Görgényi-havasokban, a 996 méteren lévő Orsova-követ szeretnék megnézni, és az oda vezető utat szeretnék bejárni, azok megtehetik október 19-én, szombaton Kis Zoltán Ernő vezetésével (telefonszám: 0733 953 440).
De a festői szépségű Isten székére is fel lehet gyalogolni, nagyobb gyerekekkel, barátokkal október 20-án, vasárnap. Ezt a gyalogtúrát Német József Levente fogja vezetni, tőle lehet érdeklődni az indulásról és feltételekről a 0740 310 219-es telefonszámon.
Aki a Görgényi- és Kelemen-havasok több csúcsára szeretne rácsodálkozni, az csatlakozhat október 26-án Bod Attilához, aki gyalogtúrát vezet a Zászpás-tetőre.
Az októberi túralehetőségekről részleteket osztanak meg az EKE Marosvásárhely Facebook-oldalon, érdemes őket bejelölni, hogy mindig időben értesüljünk az újdonságokról.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
szóljon hozzá!