
Szakrendelők is helyet kapnának a felújított épületben
Fotó: Korond Községi Infók
Noha csak tavaly nyáron kezdődött el a korondi mentőállomás, illetve az orvosi rendelő felújítása, jól haladt a kivitelező, így jó eséllyel már ősszel befejezik a munkát. Az ötmillió lejes állami támogatással megvalósuló modernizálást követően bővülni fog a szakorvosok száma az intézményben.
2023. május 30., 10:522023. május 30., 10:52
Az Országos Beruházási Társaság (CNI) végezteti az 5 millió lej értékű munkálatot a korondi önkormányzat sikeres pályázata nyomán, a mentőállomás, illetve az orvosi rendelők felújítása tavaly kezdődött. A projekt nemcsak az épület korszerűsítését jelenti, hanem a bútorzatot és az alapfelszereléseket is megvásárolják. A helyi polgármesteri hivatalnak a közművesítés volt a feladata, ám ez már az építkezés megkezdése előtt megtörtént.
Katona Mihály korondi polgármester lapunknak elmondta, mostanra sikerült befejezni a tervekbe foglalt munkálatok nagyjából 85 százalékát, ha minden jól megy, akkor ősszel már átadhatók lesznek az épületek.
– fogalmazott az elöljáró.
Az épületben korábban három háziorvos dolgozott, illetve egy fogorvos, akik a munkálatok idejére kiköltöztek onnan. Utóbbi szakember, illetve egyik háziorvos jelenleg az új kultúrotthonban – ahol az oltóközpont is volt – rendel, a többiek saját vagy bérelt helyiségben várják a pácienseket.
A polgármester arra is kitért, hogy azt szeretnék, ha szakorvosi rendelők is nyílnának a modernizált épületben, hiszen ezzel lényegesen megkönnyítenék a lakók mindennapjait.
Katona Mihály már egyeztetett is erről egy székelyudvarhelyi magánklinika vezetőjével, így jó eséllyel velük együttműködve valósítják meg elképzeléseiket.
Elfogadta hétfőn a szenátus költségvetési bizottsága a gázolaj jövedéki adóját ideiglenesen csökkentő törvénytervezetet.
Az Európai Unióban 0,2 százalékponttal emelkedett, az euróövezetben pedig nem változott a háztartások megtakarítási rátája 2026 első negyedévében az előző három hónaphoz képest – közölte hétfőn az Eurostat.
Bekérették hétfőn a külügyminisztériumba Vlagyimir Lipajev bukaresti orosz nagykövetet, válaszként Románia légterének július 24-26. közötti ismételt megsértésére.
Idős férfi vesztette életét hétfőn Nyárádtőn, miután elektromos triciklijével egy hirtelen manővert hajtott végre, és elütötte őt egy szemből érkező haszongépjármű – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség hétfőn bejelentette, hogy kedden általános sztrájk kezdődik az egészségügyben.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
szóljon hozzá!