
Fotó: Erdély Bálint Előd
Összefogással újítják fel a tíz éve kialakított kutyafuttatót Székelyudvarhelyen, minden segíteni szándékozó lakost várnak szombaton délelőtt.
2024. október 18., 14:312024. október 18., 14:31
Tíz éve készült el a Bethlen-negyedi kutyafuttató a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA) projektjeként támogatások és önkéntesek segítségével. Most ismét
október 19-én, szombaton 10 órától várnak mindenkit a kutyafuttatóhoz. Jelentkezni a 0740 192 162-es telefonszámon vagy a Facebook-eseménynél tudnak az érdeklődők – olvasható az SZKA közleményében.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
szóljon hozzá!