
Az őrtűzgyújtási akció a járványidőben sem marad el: a szervezők feladata az óvintézkedések betartatása – mondták a kezdeményezők
Fotó: Beliczay László
A járványügyi helyzet ellenére, az óvintézkedések betartásával őrtüzek gyújtására buzdít a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), amelynek kiemelt helyszíne lesz idén Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy és Székelyudvarhely. Mindemellett a nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezésük aláírását is kérték a kezdeményezők.
2020. október 19., 20:092020. október 19., 20:09
2020. október 19., 22:092020. október 19., 22:09
Továbbra is fontosnak tartja Izsák Balázs, az SZNT elnöke, hogy a székely székek önkormányzati társulásokba tömörüljenek, véleményét pedig Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester is osztja – hangzott el hétfői, székelyudvarhelyi sajtótájékoztatójukon.
Izsák Balázs arra buzdította a székelyföldi önkormányzatokat, hogy
A települések vezetőségének a feladata, hogy mindezt a járványügyi óvintézkedéseknek megfelelően szervezzék meg. Az SZNT elnöke bejelentette, hogy idén
Azt egyelőre nem tudta megmondani, hogy hány településen gyúlnak, majd fel az őrtüzek, de bízik benne, hogy minél többen csatlakoznak kezdeményezésükhöz. Az ebbe való bekapcsolódást szorgalmazta ugyanakkor Gálfi Árpád is, aki szerint
Bíró Edittől, az SZNT helyi elnökétől megtudtuk, hogy Székelyudvarhelyen vasárnap délután öt órától, a Bethlen-negyedi parkban gyertyagyújtás lesz.
Arra kéri a részvevőket, hogy maszkban jöjjenek és a helyszínen tartsanak megfelelő távolságot egymástól.

Az ajándékba kapott idő is vészesen fogy: már csak néhány hét van hátra a nemzeti régiók egyenlőségéért indított európai polgári kezdeményezés „hosszabbításból”, amit Brüsszel adott a kezdeményező Székely Nemzeti Tanácsnak. Pesty László válaszolt kérdéseinkre.
Közel 1,3 millió személy írta alá eddig a nemzeti régiók védelme érdekében indított európai polgári kezdeményezést, de újabb személyek támogatására is szükség van – közölte Izsák Balázs. Rámutatott:
Reményét fejezte ki, hogy sikerül megfelelni az elvárásoknak a november 7-ei határidőig.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
szóljon hozzá!