
Fotó: Tófalvi Ernő
Huszonnégy órára őrizetbe vették azt a 29 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy szombaton akarattal okozott tüzet egy hargitafürdői tömbházlakásban.
2023. január 15., 18:542023. január 15., 18:54
A csíkszeredai rendőrség elrendelte egy 29 éves férfi őrizetbe vételét vasárnap, miután a nyomozás során kiderült, hogy a férfi felgyújtott Hargitafürdőn egy tömbházlakást.

Tűz ütött ki egy hargitafürdői tömbházlakásban, ám a lakóknak időben sikerült kimenekülniük az épületből, így senki sem sérült meg a szombat délutáni tűzeset során. A tüzet az előzetes vizsgálatok szerint szándékosan okozta a lakástulajdonos.
A rendőrségtől kapott tájékoztatás szerint szombaton a Hargitafürdőn történt lakástűz kapcsán első körben úgy tűnt, hogy baleset történt, egy férfi egy folyékony, gyúlékony szert használt a kályha begyújtásakor és emiatt csaptak fel a lángok. A kivizsgálások során azonban fény derült arra, hogy

Először tűzoltópalackkal próbálta oltani a hargitafürdői lakástüzet az egyik önkéntes tűzoltó, majd társait is riasztva közösen nyújtottak segítséget. Mire a hivatásos tűzoltók kiértek a helyszínre, az önkéntesek már javarészt eloltották a lángokat.
A rongálással gyanúsított férfit vasárnap őrizetbe vették, a nyomozást folytatják.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerdán 2 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A közel-keleti események miatt összesen 29 járatot töröltek szerdán a bukaresti repülőtereken az Egyiptomba, Izraelbe, Dubajba, Katarba, Libanonba és Ciprusba közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
A prefektus azon rendeletére várnak a polgármesterek, amely megszabja, hogy milyen létszámmal folytathatják az önkormányzati munkát. Alternatívaként nem sok megoldás mutatkozik, a béralap csökkentése szinte lehetetlen.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
szóljon hozzá!