
Fotó: Tófalvi Ernő
Először tűzoltópalackkal próbálta oltani a hargitafürdői lakástüzet az egyik helybéli önkéntes tűzoltó, majd társait is riasztva közösen nyújtottak segítséget. Mire a hivatásos tűzoltók Csíkszeredából kiértek a helyszínre, az önkéntesek javarészt már eloltották a lángokat, amelyet a lakástulajdonos okozott.
2023. január 14., 19:582023. január 14., 19:58
2023. január 14., 22:242023. január 14., 22:24
Egy tömbház felső emeltén szombat délután keletkezett tűzhöz a szomszédban lakó önkéntes tűzoltó ért oda elsőként, akinek a nagy füst hívta fel a figyelmét a bajra. Mint Tófalvi Ernő, az önkéntes tűzoltóegység vezetője a Székelyhonnak elmondta: a társuk, aki elsőként odaért,
Mikor látta, hogy nagy a baj, értesítette társait. Egyikük betette a személygépkocsijába a locsolótömlőket, és a helyszínre érkezve a közeli tűzcsapra csatlakoztatták azokat, így kezdték meg az oltást.

Tűz ütött ki egy hargitafürdői tömbházlakásban, ám a lakóknak időben sikerült kimenekülniük az épületből, így senki sem sérült meg a szombat délutáni tűzeset során. A tüzet az előzetes vizsgálatok szerint szándékosan okozta a lakástulajdonos.
„Ez volt az első bevetésünk. Nagy szerencsénk volt azzal, hogy a csíkszeredai polgármesteri hivataltól Bőjte Józseffel együtt
Ezért most pontosan tudtuk, hogy mit kell tenni, tudtunk segíteni” – számolt be Tófalvi, kiemelve, hogy vészhelyzetben gyorsan kell cselekedni.
„Mire kiértek a hivatásos tűzoltók, a lakástűz el volt oltva. Ha nem vagyunk ott és nem tudjuk hogyan segítsünk, az egész tömbház leéghetett volna, családok maradtak volna otthon nélkül” – fogalmazott a helyi önkéntes tűzoltók vezetője.
Fotó: Tófalvi Ernő
Tófalvi Ernőtől megtudtuk, hogy az elmúlt években még két tűzeset volt Hargitafürdőn, amikor a hivatásos tűzoltók több mint egy óra alatt értek ki, most modernebb bevetési járműveik vannak, azért tudtak hamarabb a helyszínre érni. Az önkéntesek parancsnoka arról is beszélt, hogy
Beszélt arról is, hogy több mint két éve adományba kaptak egy csaknem 20 ezer euró értékű tűzoltóautót, azonban mivel nem áll rendelkezésükre tűzoltószertár, így nem tudják a településen tartani és használni. Reményét fejezte ki, hogy hamarosan ez a gond megoldódik, és akkor még hatékonyabban tudnak segíteni, menteni tűzesetkor.
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere az eset kapcsán elmondta, hogy ez az eset is megmutatta, hogy szükség van Hargitafürdőn tűzoltószertárra, amit terveznek megvalósítani, és minden eszközzel felszerelik majd az ottani önkéntes tűzoltókat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Többletadót kell fizetniük Sepsiszentgyörgyön azoknak a tulajdonosoknak, akik elhanyagolt, rossz állapotú ingatlanokkal rendelkeznek. A lepusztult épületekért a jövő évi ingatlanadó négy-ötszörösét kell kifizetni.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
szóljon hozzá!